Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Majdnem belementem egy kétes...

Gungasam kérdése:

Majdnem belementem egy kétes üzletbe és jól befaragtam. Lehúztak. Három válasz, sorban. Feljelentsem vagy ne jelentsem fel? Lehet-e bajom a feljelentésből? Cégnél jelentsem fel vagy a rendőrségen?

Figyelt kérdés

Mivel bűnügyi rovat nincs ide írtam.Egy újsütetű ismerős ajánlotta, hogy "tud eladni" nekem olcsón elektronikai eszközöket,háztartási gépeket. Gondoltam egy új nagy tv nem jönne rosszul.Pénzt is adtam, én marha. Azóta sincs tv.Papír nem készült. Mivel azonban sejthető, hogy nem teljesen legális az áru (multicég raktárában dolgozik az újsütetű haragosom)lehet félni valója a bukástól.

Elég sokat tudok róla, hogy a nyomára vezessek és mivel mégse váltam orgazdává, úgy gondolom nem eshet bántódásom ha feldobom.Most ha kérhetem ne a rólam alkotott véleményekkel traktáljatok, mert az nekem magamnak is elég lesújtó.


2013. dec. 24. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Itt mi a cél? A pénzed visszakapása, vagy az ismerős-haragos bajba keverése?

A pénz visszakapásánál a legrosszabb módszer a felnyomás, merthogy akkor tagadnod kell a pénz átadását, még akkor is, ha végül az ismerősöd mondja ezt. Viszont ezzel a módszerrel te tiszta maradhatsz.


(Abba most ne menjünk bele, hogy esetedben a pénz átadásával nem orgazdaság történt, hanem felbujtás.)


És azt tanuld meg, a "kétes eredetű" termékeknek nincs önköltsége, tehát előre nem fizetünk érte...

2013. dec. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Te nem orgazda nem váltál hanem felbújtóvá, bűnrészesé.


A felbújtásnak konkrét személy irányába kell történnie, konkrét bűncselekményre és szándékkiváltó hatásúnak kell lennie. Pénzt adtál Neki hogy hozzon egy tv-t, amiről feltételezted, hogy lopni fogja. Ez stimmel.


Általában a tettes cselekményéhez kötött. Ha nem csinálja meg, akkor a sikertelen felbújtás sem bcs. , ha megcsinálja ugyanazért a bűncselekményért és ugyanazzal a büntetési tétellel büntethető mint a tettes.

Örülj Neki, hogy nem csinálta meg a bűncselekményt.

2013. dec. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyorsan érkezett válaszokat.


A cél végül is az lenne, hogy ne élvezhesse az ellenszolgáltatás nélküli hasznot.Vagyis baja legyen belőle, hogy ilyen célra kiszedett belőlem pénzt.


Másrészt azt gondoltam, hogy ha nem a rendőrségen nyomom fel akkor a hatóságokkal én nem találkozom.Főként ha ismeretlen tettest fújuk be , de olyan infókkal, hogy tuti ráleljenek.

2013. dec. 24. 12:19
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem fujuk hanem fújok. A felnyomást a cégénél gondoltam.
2013. dec. 24. 12:20
 5/10 anonim ***** válasza:

A rendőrséget nyugodtan felejtsd el, mert téged is elővesznek, mint felbujtót.


Ha az emberrel ki akarsz baxni akkor nyomd fel a cégnél ahol dolgozik. Pénzed nem lesz tőle de majdnem biztos, hogy kirúgják. Nálunk ha valakiről ilyen "bejelentés" érkezik akkor kb. nem is mérlegelnek, nem éri meg a kockázatot, hanem azonnal repül.

2013. dec. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdező te cigány vagy?
2013. dec. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Válasz legutóbbinak:Nem vagyok cigány...

Az ezt előző választ köszönöm!

2013. dec. 25. 12:34
 8/10 A kérdező kommentje:
Az illegális üzletet nem én kezdeményeztem, és a csaló tudta , hogy tudnék "áldozni", vagyis szerintem ő bujtott fel engem orgazdaságra és nem én őt. Én nem is gondoltam, hogy képes illegálisan hozzájutni elektronikus cuccukhoz vagy háztartási gépekhez. A én felbujtói minősítésem nem állna meg a lábán, csak ha bizonyítható lenne a kezdeményezésem.(persze hamis bizonyítékkal vagy hamis tanúval, ami "azokban" a körökben nem gond.)
2013. dec. 25. 12:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Te született lúzer vagy? Vagy iskolakerüléssel ment el a maradék józan eszed? Minden vásárlásnál utólag fizetünk, kétes ügyekben meg pláne. Ennyi ésszel, amennyi neked van, nem kellene azon gondolkodni, hogyan juttasd kényelmetlen helyzetbe a piti tolvaj barátodat, mert rosszul sülhet el.

Amúgy van bűnügyi rovat is, csak hát azt megtalálni is ész kéne...

2013. dec. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha elolvastad a kérdést teljesen, akkor tudhatod, hogy ez nem a kritikai megnyilvánulásod helye, egyébként véletlenül se nevezném "barát"-nak aki megkárosít....Bűnügyi rovatot te sem találhatsz mert nincs, legfeljebb törvény címmel találtam
2013. dec. 27. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!