Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A szüleitek/nagyszüleitek nem...

A szüleitek/nagyszüleitek nem zaklatlak titeket azzal hogy menjetek el végre munkát keresni?

Figyelt kérdés

19F

Engem már nagyon. Nagyszüleimmel élek, de teljesen rám vannak szállva. Van egy szakmám, kb. sz@rt se érek vele.

Most érettségit csinálok azt is estin, de csak heti 2x kell bejárnom...

A hét többi napján meg itthon punnyadok többnyire és folyton csesztetnek!!

Ha tehetném akkor nem szakmával indítottam volna a tanulmányi életemet, így meg rosszul jártam. Annyira nem fogják fel hogy úgy sincs rendes munka. Meg hogy "senki sem azt dolgozza amit szeretne"..ilyen "motiválással" hogyan is tudnék hozzáállni a munka gondolatához?? Az embernek elveszik a kedvét itt már mindentől..



2014. febr. 13. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha szimpátiáért jöttél akkor azt most nem biztos, hogy megkapod.


Ha van olyan, amit szeretsz csinálni és értesz hozzá, akkor célszerű abban dolgozni, de amíg ez nem annyira kristálytiszta számodra addig is kellene csinálnod *valamit*.


Nagykorú vagy, szüleid már eltartani sem kötelesek, és ha csak heti 2-szer kell bejárnod, akkor célszerű lenne legalább valami diákmunkát vállalni, hogy a családi költségvetéshez hozzá tudj járulni illetve belekóstolj a munka világába.

2014. febr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van pénzed, el tudod tartani magad, és a rezsibe is beszállsz, akkor semmi joguk csesztetni!
2014. febr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Nem csak a szakmádban kellene munkát keresni. Manapság már ritka kiváltság abban a szakmában dolgozni, amit az ember tanult. Főleg ha nincs munkatapasztalatod még.

Szerintem nézz szét a kereskedelemben, ott többféle területen is lehet már helyezkedni érettségivel is. Kezdetnek szerintem kibírható! Régen én is így kezdtem suli után! (pedig nekem se sok kedvem volt árufeltölteni minimálbérért, de utána legalább már volt tapasztalatom amivel tudtam máshová pályázni)

Szedd össze magad! Ha azt akarod, hogy ne csesztessenek, akkor tegyél is le valamit az asztalra érte!

2014. febr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Magyarán akkor a két öreg tart el a nyugdíjából? Akkor mért ne csesztetnének? Keress valami pénzt az idődböl kitellik nem? Árulj füvet vagy mittodom én :D Vagy ha jobban megy akkor árulj bokrot xD
2014. febr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de inkább a nagyszüleiddel értek egyet. Jó pár ismerősöm van, akik estin tették le az érettségit, és szinte mindannyiuknak van/volt közben munkájuk, nem a lábukat lógatták otthon. Sok nappali tagozatos diák pedig heti 5 nap suli mellett még eljár hétvégente meg délutánonként diákmunkálkodni, te meg heti 5 nap "otthon punnyadsz". Gondolom a nagyszüleid tartanak el, hisz nincs kereseted. Még jó, hogy elvárják, hogy próbálj valamit kezdeni magaddal, még ha nem is az álommeló lenne. Meg azért azt vedd bele, hogy most arra vársz, hogy meglegyen az érettségid, és utána mi lesz? Még tanulni akarsz tovább? És azt is még a nagyszülők finanszírozzák, illetve még addig is ők tartsanak el? Vagy hogy gondoltad? Csak mert csupán egy érettségivel nem sokkal leszel előrébb, kb. kitörölheted vele, ha nem akarsz még továbbtanulni.
2014. febr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem édesapám kikötötte, hogy csak akkor támogatja a tanulmányaimat, ha dolgozom is mellette, és maximum csak annyival, amennyit megkeresek. Pedig én egyetemre járok, mérnöki szakra, nappalin. Ezekután nem értem, hogy neked hogy lehet egy rossz szavad is úgy, hogy eltartanak és nem csinálsz gyakorlatilag semmit. Érettségi levelezőn? Az bizony semmi. A kapacitásod kb. 5% ha kihasználod. Majd ha 110%-on pörögsz, és basztatnak, akkor megértem, hogy felszólalsz.


Mégis mit csinálsz a hét 5 napjában? Mit teszel, ami előremozdítja az életed? Tanulsz legalább valamilyen nyelvet? Nem kifogás, hogy az drága, mert rengeteg könyvet, hanganyagot, komplett tanfolyamot lehet fellelni az interneten ingyen. Napi hány állásajánlatra jelentkezel? Ha ez a szám 5 alatt van, akkor csak lazsálsz és megérdemled a kudarcodat. Hány könyvet olvastál ki az elmúlt egy évben? Mivel fejleszted a szellemed?


Elmúltál 18, innentől kezdve kizárólag TE tartozol felelősséggel az életedért. Ha 18 éves korod után kapsz a családtól támogatást, az ajándék, nem pedig egy elvárható dolog. Itt az ideje elkezdeni felnőtten gondolkodni és komolyan venni az életet.

2014. febr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!