Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Titket hogy neveltek a szüleit...

Titket hogy neveltek a szüleitek? Vettk fel a hiteleket vagy inkább meghúzták a nadrágszíjat? Már ha kellett. De úgy általánossagban hitelpártiak vagy hitelt semmiképp se pártiak voltak?

Figyelt kérdés
2013. szept. 1. 12:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem volt hitelünk, inkább meghúztuk a nadrágszíjat és amíg nem telt rá, nem vettük meg.
2013. szept. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
lakáshitel volt. különben hatvanévesen se lett volna saját. más nem.
2013. szept. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Sosem vettek fel a szüleim hitelt, és én sem fogok soha. Azt veszem meg, amire összegyűlik a pénzem. Ha lejár a hosszútávú befektetésem, veszek lakást/házat, ha összegyűlik a félretett pénzem veszek kocsit stb. Nem kell olyan, ami nincs kifizetve...
2013. szept. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Lakáshitelük van, semmi más.

Meghúztuk a nadrágszíjat.

2013. szept. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem neveltek ilyen szempontból, józan paraszti ésszel való gondolkodásra neveltek, azaz ha hitelt veszek fel azt vissza is kell tudni fizetni. Eddig 1 autó hitelem volt, de autóból is inkább veszek olyat amit kp-ra meg tudok venni, akkor az az enyém, nem a banké.
2013. szept. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem, nem vettek fel, mert a nagyszüleim többgenerációssá alakított családi házában nőttem fel, amit 1970-ben fel lehetett építeni egy villamosvezető (nagyapám), és egy jegypénztáros (nagymamám) fizetéséből úgy, hogy nem haltak éhen mellette. Én nem akarok ebben a házban ragadni, párommal már sokan is vagyunk, szóval közösen felvett hitelből fogunk egy pici házat venni. Ma már nem lehet két hétköznapi foglalkozású ember fizetéséből építkezni/házat venni. Félrerakni/nadrágszíjat húzni lehet, ezt is csináljuk, de ha nem vennénk fel hitelt, kb. 45-50 éves korunkra lenne belőle ház...
2013. szept. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Hitelek...+ most rákényszerítenek diákhitelre is.
2013. szept. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Engem úgy neveltek (jogász-közgadász), hogy a hitel akkor jó, ha van rá mindenképpen fedezet. Ergo, ha nem azért vesszük fel, mert másképpen nem tudnánk kifizetni az adott dolgot, hanem azért, hogy addig sem a saját pénzünket használjuk, hanem azt befektetjük, és akkor elvileg - ha jól csináljuk - több a hozama, mint a hitel kamata, tehát jobban járunk, mintha elköltenénk a pénzt egy az egyben.


Ez persze csak ügyes gazdálkodás, és megfelelő hitelkonstrukció mellett igaz, de nekem ezt tanítgatták mindig a szüleim.

2013. szept. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%

# 6/7

Hát hogy is fogalmazzak régen könnyű volt "olcsó" építő anyagot szerezni.

2013. szept. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Sosem volt hitelünk, inkább meghúztuk a nadrágszíjat, mikor kellett, szerencsére nem sűrűn.
2013. szept. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!