Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Családom nem tud támogatni...

Családom nem tud támogatni anyagilag, jövőre főiskolára szeretnék menni, ami mellett természetesen dolgozni fogok, de szeretnék jogosítványt mindenféleképpen csak nem tudom hogy most fősuli előtt tegyem le vagy rakjam félre a pénzt as fősulira?

Figyelt kérdés
A jogsit nyári munka+ majd ballagási pénzből tudnám letenni.
2012. szept. 20. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ráér.Tedd félre a fősulira,az fontosabb.Én megcsináltam a jogsit,de teljesen feleslegesen.Kocsira úgy sincs pénzem,mindenhova ugyanúgy busszal és gyalog járok,mint eddig.
2012. szept. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Ha nincs autod, es ha nincs kilatasod arra, hogy a kovetkezo kb. 1 evben minimum hetente 1x autot vezess, akkor mindenfelekeppen tedd felre a penzt a fosulira... Sok kiadasod lesz ott is...

Szemely szerint, en nem akartam nagyon megcsinalni a jogsit, de muszaj volt, es megcsinaltam, es most mar szeretek vezetni, de nekem muszaj is, mert reggelente a tesoim hordom suliba, es a nagyszuleimet is sokat furikazom a dokikhoz, mert apum nappalosokat dolgozik.

Csak akkor menj jogsit csinalni, ha nagyon szukseged van ra, es biztosra veszed hogy ki fogod hasznalni, amugy meg meg varhat....

2012. szept. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
jogsi ráér 25 évesen is,tedd félre egyetemre
2012. szept. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

őszintén szólva én csak jól jártam anyagilag azzal, hogy egyetemre mentem. Államin voltam, otthon lakhattam, a suli támogatta a buszbérletet, mindig tanulmányi és szociális ösztöndíjat, minden félévben kaptunk 7500 Ft tankönyvtámogatást, illetve lehetett félévente igényelni eseti szoctámot (12.000 Ft), amit szemüvegre, fogászatra, egészségügyi költségekre fel lehetett használni. Természetesen a suli mellett végig dolgoztam, szóval anyagilag semmi gondom nem volt, inkább kerestem a sulival.

Azért szerintem inkább a sulira koncentrálj, az legyen az első, a vezetés nagyon ráér.

2012. szept. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha a családod nem tud támogatni anyagilag akkor gondolom autót sem fognak alád rakni, akkor miért akarsz jogsit? egy tanfolyam ára sztem jobb helyre is elmehet
2012. szept. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt ne felejtse el senki hogy a jogosítvány kenyérkereső is lehet!

És évről évre drágábbak a vizsgák!

Én 17 évesen csináltam 2004 ben akkor volt 80 ezer ma már egy M kategória sem jön ki 80 ezerből..

Tehát ezt is figyelembe kell venni...


A fősuli is csak ugy éri meg ha biztos meg fogod tudni tanulni.. én mindig is sofför akartam lenni, tehát érettségi + van egy közlekedésgépészeti technikumon de csak van mert trolibuszvezető lettem és 21 éves korom óta buszozok szal érdemes ezeket is nézzni! :)


F/25

2012. szept. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!