Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Társasházi terasz kizárólagos...

Társasházi terasz kizárólagos használati joga mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés

Földszinti lakásunkhoz tartozik egy külső terasz társasházi tulajdonban, de "kizárólagos használati" joggal a lakáshoz. Az lenne a kérdésem, hogy milyen jog illet meg engem, mint a jogot gyakorlót, és a többi lakót a terasszal kapcsolatban?

Ugyanis a közös képviselő szokásává vált, hogy rendszeresen bemászkál a teraszra, ott összepakolja a holmijaimat, söpröget stb...

Kérdésem, hogy van-e mindehhez joga? Ha van, akkor mégis miben nyilvánul meg az én "kizárólagos használati jogom"? Ugyanis szeretném rendeltetésszerűen használni a teraszt, tehát kerti bútorokat és virágcserepeket telepíteni rá. Értelemszerűleg nem szeretném, ha mindent tologatná vagy átrendezné. Beszélni próbáltam vele, nem jutottam vele eredményre.

(Esetleg lezárhatnám-e.)



2014. febr. 25. 08:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj ügyvédhez, nincs joga bemenni. Először érdemes az iratokat átnézetni egy ügyvéddel, ha rábólint le is zárhatod.
2014. febr. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz rá költeni a társasház ügyvédjéhez is fordulhatsz, mint lakót megillet a jogi tájékoztatás.
2014. febr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Milyen iratokat kell átnéznem? Mikbe lehetnek ezek részletezve?
2014. febr. 25. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!