Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha megnyernétek az ötöslottót...

Ha megnyernétek az ötöslottót elárulnátok másnak? + Ha a bankban van az a pénz akkor nem fog eltünni?

Figyelt kérdés

Szóval azt álmodtam hogy álmomba megnyertem az ötöslottót de én nem árulnám el senkinek, mert álmomba minden barát, család ismerös csak a pénzt várta tőlem! Hogy ez kell neki az kell neki és mindenki elvárta vegyek neki kocsit házat meg stb! nagyon rossz állom volt, az összes haverom mikor ma beszéltem róla az állomban azt mondta 2 Milliárd rengeteg dologra elég! Én akkor se költekeznék ész nélkül!

Ti mit gondoltok erről? A másik kérdésem az hogy mondjuk bent van ez a pénz a bankban 5 év múlva is úgyan anyi lesz és bent lesz?



2014. márc. 7. 00:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Nem lesz ugyanannyi, 2 mrd ha 5 évig a bankban van, akkor lesz belőle kb 2.8-3 milliárd, ugyanis kamatozik elég rendesen.
2014. márc. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Okés Kösszi a választ! De úgy értem a bank nem lopja el vagy ilyenek?
2014. márc. 7. 01:04
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem lopja el :)


De én valszeg nem Magyarországi bankba tárolnám.

Nem hinném, hogy valakinek is elárulnám, hogy pontosan mennyit nyertem, csak egy kisebb összeget.

2014. márc. 7. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Okés Köszönöm válaszod! :) Ment a pozitiv! :)

Én se mondanám el senkinek se félek hogy az emberek megörülnének a pénz miatt, 200 ft-ért is raboltak már ki embert hát akkor milliókért még ölnének is!

2014. márc. 7. 03:06
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem mondanám el senkinek, de csak külföldi bankba tenném be.

A magyarországi bankok bármikor megszűnhetnek, vagy Orbán államosítaná őket, mint a Takszövöket. A külföldi bankok magasabb kamatot is adnak.

2014. márc. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A banknak bőven több pénze van, semmi szüksége ellponi a te pénzed.
2014. márc. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem fogják a bankban lenyúlni a pénzedet nyugi.

Hány olyan cég van, akiknek pl. a napi számlaforgalma is lehet milliárdos nagyságrendű, esetleg az éves adózott eredménye!

Azok a pénzek is jellemzően a bankrendszerben vannak, nem a cég házipénztárában vagy a cégvezető párnája alatt otthon :)


Egyébként ha valóban megnyernéd, akkor már eleve a nyeremény átvételekor felhívnák a figyelmedet arra, hogy érdemes eleve több számlaszámra utalni, nem egy helyen, egy banki termékben tartani az egész nyereményt.


Amennyiben tíz- vagy százmilliós nagyságrendben megjelenik a számlá(i)don a pénz, azonnal meg fognak keresni a szóban forgó bank prémium banki üzletágától és azonnal ajánlani fognak mindenféle befektetési lehetőséget 8ez sincs ingyen sehol sem)


Ilyen vagyonnál célszerű eleve egy befektetési tanácsadócéget megkeresni/megbízni és többféle termékbe (banknetét, állampapír, részvény, kötvény, vállalkozás, ingatlan, befektetési arany stb.) szétosztani a vagyont.


Nem tudom, mennyi idős vagy, de 18 év felett és bankszámlával rendelkező felnőttnek azért illik tudnia, hogy az bankszámlája, betétje stb. az OBA által (országos betétbiztosítási alap) 100.000 eurónak megfelelő értékik (nagyjából 30 MFt) biztosított.

Bővebben itt:

[link]


Az álmodozás biztosan jó volt, de azért valljuk meg, vajmi kevés esélyed van a nyereményre mondjuk 1 szelvény esetén.


[link]


...de azért álmodozni jó, ugye?

Üdv: egy pénzügyes

2014. márc. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszód! :)

csak valamelyik nap volt egy Lottós álmom azért írtam ki a kérdést! Olvastam pár cikket mi szerint néhány ötöslottó nyertes boldogabb volt a nyeremény előtt! Én nem szornám a pénz túlságosan! Persze Egy lamborghini biztos vennék! az a álmom! :)

2014. márc. 7. 13:43
 9/13 anonim ***** válasza:
Amit két ember tud-nem titok...Egyébként igazad van-előtte boldogabb, és nyugodtabb az ember...
2014. márc. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem szornám a pénz túlságosan! Persze Egy lamborghini biztos vennék! az a álmom! :)"

De persze nem szólnál senkinek. Azt mondanád, hogy a visszavitt üvegek árán vetted a kocsit?Egyébként mindenképpen kitudódna. Hiszen milyen pénz az, ami van, de nem használod? Az embernek álmai vannak, és azoknak olyan a természetük, hogy meg kell valósítani őket. És máris azon vennéd észre magad, hogy minden családtagodra külön testőrnek kell vigyázni, stb.

2014. márc. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!