Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkahelyi fegyelmiket...

A munkahelyi fegyelmiket jegyzik valahol? Kihatása van az ember további pályájára?

Figyelt kérdés
Kedves főnököm meg nem történt dolgok miatt fegyelmivel fenyegetőzik. Ha mégis fegyelmi lenne a vége, azt jegyzik valami központi helyen? Úgy értem, az életem végéig ott lesz, mint valami szégyenfolt, vagy csak a jelen munkaadómnál és az esetleges munkanélküli segély megállapításánál van jelentősége?
2009. dec. 15. 23:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha közalkalmazott vagy köztisztviselő vagy, akkor kaphatsz fegyelmi büntetést, melyet a személyi anyagodban tartanak nyilván.

Ha alkalmazott vagy valahol, tehát a Munka Törvénykönyve vonatkozik rád, akkor a munkáltatónak nincs fegyelmi jogköre veled szemben. A munkáltatói jogkör gyakorlója ( a közvetlen felettes javaslatára ) írásbeli figyelmeztetést adhat. Ebben leírják a kifogásolt cselekedetet és javító intézkedéseket írnak elő. ( pl. a csoportvezető többszöri szóbeli figyelmeztetése ellenére beszélgetésével zavarja a többi munkavállalót a munkában. Javító intézkedés : Ne beszélgessen, ne zavarja a többi munkavállalót ).

Az írásbeli figyelmeztetést átvételét nem érdemes megtagadni. Az átvétel megtagadását a munkáltató az együttműködési kötelezettség megszegésének, a munkáltatói utasítás megtagadásának tekintheti. Ez rendkívüli felmondási indok.

A figyelmeztetést a személyi anyagodban tárolja a munkáltató, de nem adhatja tovább senkinek.

Felmondás esetén használhatja annak bizonyítására, hogy már többször volt veled probléma, és ő megtette a szükséges javító intézkedéseket, de sajnos nem használtak.

Ha a figyelmeztetésben leírt dolog hamis, akkor az üzemi tanácshoz, szakszervezethez, illetve Munkaügyi Bírósághoz fordulhatsz jogorvoslatért.

2009. dec. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Közalkalmazott vagyok. Tehát ha kapnék, a személyi anyagomban tartanák nyilván. Ez csak az aktuális munkáltatót érinti, vagy lenne rálátása a leendő munkaadóimnak is?

Csak azért kérdezem, mert egy nem túl jó helyen vagyok közalkalmazott, ahol arra megy ki a játék, hogy midnenáron kitoljanak velem. Ha a fegyelmi nem egy maradandó, midnenhová magammal hurcolt dolog, akkor még kihúzom itt egy dieig, de ha egy fegyelmi úgymond maradandó és örök, akkor jobbnak látom minél hamarabb felmondani.

2009. dec. 16. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!