Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kölcsönadtam egy legjobb...

Kölcsönadtam egy legjobb barátomnak 1000 eurót régebben. Ma konkréten felhívott és elmondta hogy nem fogja megadni. így jártam nincs papírom róla, bevagyok húzva, vége a barátságunknak ne is keressük tovább egymást?

Figyelt kérdés
tehetek bármi olyanjogi lépéseket hogy kellemetlen legyen neki a dolog, pedig tudom hogy nem kapom már vissza valószínűleg a pénzt? közjegyző stb mit tud segiteni?

2014. ápr. 6. 03:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

kedves 10-es


1. tökmindegy hány tanúval igazolod hogy xy-al beszéltél a telefonon ha ő letagadja, az hogy te kihangosítva hallassz egy telefonbeszélgetést az köszönőviszonyban sincs azzal hogy látod ki van a másik oldalon, márpedig ha nem látod hogy xy vette fel a telefont akkor ő letagadja, semmivel sem fogod tudni bizonyítani hogy ő vette fel, a hang nem ujjlenyomat, valamennyit persze számít de így papír nélkül nem sokat ér főleg hogy a bíróságon a gyanúsítottak kb 5 ször vallomást módosítanak és a bíró még így is elfogadja


2. ez megint nem bizonyít semmit csak a számot, azt hogy ki vette fel azt nem


3. papír nélkül nem tudja bizonyítani a tartozást, csak akkor ha tanúi vannak rá de valószínűleg ez is kevés lenne mert tegyük fel én megvádollak azzal hogy adtam neked 10 milliót miközben nemis, de van rá 10 tanúm hogy odadtam neked azt a pénzt, persze mind a 10 tanú hazudik.. szerinted a bíróság majd emiatt kötelez téged arra hogy visszaadd nekem azt a pénzt amit meg sem kaptál de 10 tanú állítja hogy megkaptad???? NEM


4. én sem kötekedni akarok csak leírom a saját vélemyényem, nekem is volt már nagyon hasonló tapasztalatom bíróságon, az alapján írom... polgári peres eljárást indíthat de a bizonyítékok, főleg az írásos bizonyítékok hiányában nagyon alacsony az esély a sikerre

2014. ápr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
a telefonoshoz még annyit hogy bíróságon csak annyit kell mondania hogy nem volt nála mindíg a telefon vagyis bárki használhatta amíg nem volt ott pl letette az asztalra a munkahelyén és kiment ebédelni vagy cigizni biztos azalatt valaki le akarta járatni hogy előre megbeszélték hogy xy telefonját felhívják és eljátszák ezt a párbeszédet, és az illetőnek meg hasonlít rá a hangja de nem ő volt
2014. ápr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Józsi21 ***** válasza:

Megismétlem tudom hogy gyenge lábakon áll a tanácsom,lehet hogy már alapjaiban vérzik el!Viszont ezért nem is szabad perre vinni,kikérni egy fizetési meghagyást és várni a csodát.Ha esetleg az adós ellentmond akkor alakul perré,ahol a kérdezőnek kell bizonyítani a tartozást,amit a fent említett módon tud.Kifejti a bírónak hogy csak így tudta kicsikarni a tartozás elismerését;gondolom az adós a telefonbeszélgetés alatt,újból kijelenti,hogy a tartozásából egy kanyit sem akar megadni;így a bíró figyelembe veszi a tanukat,tel.beszélgetést.

Ha egy kemény bírót fognak ki,akkor az adósnak a kisebbik gondja lesz a tartozás megadása,mert a bíró csalás alapos gyanúja miatt más vizekre tereli az ügyet.

Ne haragudj,de felháborít hogy egyes embereknek mennyi bőr van a pofáján!Ha volt képe kölcsön kérni,legyen gerinces és adja meg!

2014. ápr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

én is utálom amikor valaki nem adja meg a tartozását, főleg ha az illető elvileg "legjobb" barát.. apámat is a legjobb barátja verte át egy eladott közös autó árának a felével


én már így mások kárán tanulva úgy vagyok vele hogy soha senkinek nem adok kölcsön, vagy ha mégis akkor azt csak lepapírozva tanúval, banki átutalással ahol a közleményben feltüntetem hogy milyen kölcsön stb..

2014. ápr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
kezébe vagy utaltál? nem mindegy az sem. ha utaltál van rá banki kimutatás.
2015. máj. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!