Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi ebben az esetben a teendő?...

Mi ebben az esetben a teendő? (Ebay - Magyarázat lent)

Figyelt kérdés

Első vásárlásom szerettem volna lebonyolítani az eBayen keresztül. Sikeresen regisztráltam, és a kiválasztott terméket meg szerettem volna vásárolni.

Igen ám, de amikor meg szerettem volna adni a számlaszámom, és befejezni a tranzakciót, egy piros keretben le volt írva, hogy az eladó nem adja el a terméket Magyarországra. Úgy voltam vele akkor tárgytalan a dolog, de ugyebár a vásárlásom félbeszakadt, tehát az eBay felhívta a figyelmem, hogy fizessek. Törölni szerettem volna magam a rendszerből, amit az eBay 180 nap alatt meg is tesz, mint írta. Már nekem gyanús volt, gondoltam azért írt ilyen nagy intervallumot, mert nem vettem meg a terméket. Másnap kaptam egy e-mailt, hogy az eladó csak eladja a árut a termék vételára + a szállítási díj fejében. Mérges voltam kissé, de már rábólintottam, hogy megveszem, de most meg nem tudok semmit sem csinálni, mert a rendszer felfüggesztette a fiókom. (Levelet írni az eladónak nem tudok, fizetni az eBayen keresztül nem tudok)

Egy másik fiókról írtunk az eladónak, hivatkozva a nevemre, hogy én szerettem volna megvenni a terméket, de nem ír vissza semmit.

Mi ilyenkor a teendő? Attól tartok, hogy az eBay vmi szankciót ró ki rám, azért, mert nem vásároltam meg a terméket. Járt már így más is?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2014. ápr. 16. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Én csak egyet nem értek, hogy ezt miért ide írod le és miért nem az ebaynek emailben, vagy telefonon mondod el mindezt?
2014. ápr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már írtunk az eBaynek ezzel kapcsolatban, de csak azt írta vissza a rendszerüzenet, hogy próbáljuk meg felvenni a kapcsolatot az eladóval, ami meg is történt, de nem ír vissza semmit.
2014. ápr. 17. 09:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Eloszor is, tessek guglibacsi segitseget kerni es elolvasni az eBay hasznalatarol szolo bejegyzeseket, mert ha tudnad hogy kell hasznalni, akkor nem lenne ilyen problemad.

Nem lebaszni akarlak, csak tanacsolom, hogy ismerd ki jobban az eBayt mielott hasznalod. Elhiszem en, hogy izgalmas, meg tok jo (olcso) cuccokat kapni, de ha nem vagy biztos a dologban, inkabb nezz utana elobb, es csak utana cselekedj.

Torolni a regisztraciodat butasag volt.

Az eBay nem tud teged megbuntetni ha nem fizetsz. Az egyetlen buntetest az elado tudja kiszabni rad, meghozza negativ ertekeles formajaban. De az meg nem a vilag vege...


Amugy a vasarlas elott legkozelebb majd azt is megnezed ugyesen, hogy az elado szallit-e Magyarorszagra. A shipping fulecske alatt ki lehet valasztani az orszagokat. Ha Hungary nincs feltuntetve, akkor keress masik eladot.

Olyan is van, hogy az elado kivetelt tesz, mert pl. mar honapok ota a nyakan rohad a cucc es vegre valaki meg akarja venni, akkor ha fizeted a postakoltseget, o megis eladja egy olyan orszagban levo vasarlonak, ahova egyebkent nem szallit.


Irj meg egy emailt az eladonak. Ha a termekre kattintasz, akkor azon az oldalon is van egy "contact seller" fulecske, ahol szinten irhatsz az eladonak. Elkepzelheto, hogy az ismerosod altal kuldott email ment a "szemet" mappajaba es azert nem valaszol mert nem vette meg eszre a levelet.

2014. ápr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, és a tanácsokat! :)


Végül lezárult az egész ügylet annyival, hogy az eladó visszavonta a vásárlást 9 nap elteltével, és most már nincsen egy félbeszakadt vásárlásom sem a nevemen.

Legközelebb ha vásárolunk sokkal körültekintőbbek leszünk. Jó kis tandíj volt ez, de én azt gondolom, hogy saját hibájából tanul az ember, szóval többször biztos nem fordul ilyen elő. :)

2014. ápr. 23. 12:22
 5/5 A kérdező kommentje:
Megérkezett a termék, amit kiválasztottam, és megrendeltem egy ismerősöm által. :) Happy end! :D
2014. máj. 6. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!