Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy bármivel...

Miért van az, hogy bármivel is próbálkozom egyszerűen képtelen vagyok, jobbá tenni az anyagi helyzetemet?

Figyelt kérdés
Kb.három évvel ezelött döntöttünk úgy,hogy változtatni fogunk,spórolunk stb.Azóta energiatakarékos izzókat használunk,kidobáltuk az áramzabáló szemetet,a wc-t a mosó vízzel öblitjük,és még jó sok dolog ami odafigyelést igényel,de elképesztő,hogy mennyivel kevesebb rezsit fizetünk most mint ezelött három évvel(ennek semmi köze a rezsi csökkentéshez)És mégis,hónap végén pont ugyanolyan sz..ul állunk anyagilag mint ezelött három évvel.A fizetésem emelkedett valamennyit tehát az inflációra sem foghatom,de akkor mégis mi az oka annak,hogy semmi sem változik?
2014. ápr. 18. 07:13
 1/10 anonim ***** válasza:
22%

Talán mert annyit költötök, amennyit tudtok. Ha 10 ezer marad elcseszni, akkor 10 ezret, ha 50, akkor 50-et.


Nem tudom, hogy miért fáj nem elismerned a rezsicsökkentést is, mint csökkenés okát. A számlákon rata van, hogy az mennyit spórolt nektek.

2014. ápr. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem fáj elismerni,de nem akartam,hogy néhány kötekedőnek ez indokul szolgáljon.
2014. ápr. 18. 08:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyesnél van a bölcsek köve szerintem, már ami a mennyiségeket illeti. Ezért nem szeretek 5 literes olajat sem venni, mert fajlagosan kevesebb időre elég, mintha 1 literesből gazdálkodnék. Ezen felül nem kizárt, hogy érzelmi döntéseket is hoztok, mondván, ennyi jutalom a sok odafigyelés mellett jár és habár tudatosabban éltek, ezt ellenpontozni kívánjátok tudatalatt, önjutalmazás. Ez pesze csak közelítő gondolkodás, konkrét kimutatás, számlatörténetek, elbeszélgetés kellene egy pontos, érdemibb válasz megkreálásához.
2014. ápr. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Írjátok tételesen a költéseket?


Okostelefonra pl. könnyen és jól használható a Koin nevű alkalmazás. Bármekkora költésnél azonnal vigyétek fel. Automatikusan diagramokat hoz létre, ezen tudjátok utólagosan követni, hogy hol szaladt el sok pénz.



A helyzetetek hasonló az átlag fogyókúrázóhoz: "nem értem miért nem fogyok, alig eszek".

Aztán elkezdik feliratni és kiderül, hogy az "alig eszem" jó 3000 kcal és persze, hogy nem fogy.

2014. ápr. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Előre tegyetek félre rendszeresen, ne a hónap végén megmaradt összeget várjátok, mert többnyire nem marad.
2014. ápr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szóval amit megspóroltunk azt elverjük másra?Hát nem.De inkább hagyjuk,az eddigi válaszokat köszönöm,többet nem kérek.
2014. ápr. 18. 09:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Írjátok a költéseket. Abból egyértelműen kiderül, hogy mire mennyit költötök. Mi is csináljuk, csak úgy nagy vonalakban kategorizálva: Étel/ital, Szórakozás, Tisztítószerek, ilyesmi.
2014. ápr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Szóval amit megspóroltunk azt elverjük másra?Hát nem." HÁT DE!!!


Szomszéd sem érti, eddig vett havi 90 doboz cigit, megcsinálta 11-én a nagy bevásárlást, befizette a számlákat és a maradékot elitta. Most spórolás gyanánt 60 doboz cigit vesz csak, de hó végén még sincs neki 30 000Ft megtakarítása!


Hogy is van ez? "Szóval amit megspóroltunk azt elverjük másra?Hát nem." HÁT DE!!! Most alkoholra megy az is, nálad nem tudom mi lehet a szenvedély, csoki csípsz, nők, bármi...

2014. ápr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor elvitték a kismanók.
2014. ápr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tényleg érdemes tételesen írni a kiadásokat. Ha már semmiből nem tudtok lefaragni, akkor a bevételt kell növelni. Másodállást vállalni vagy más szakmát tanulni.


Nézd meg ezt a honlapot, nagyon hasznos: kiszamolo.hu

2014. ápr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!