Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szeretnék sikeres üzletember...

Szeretnék sikeres üzletember vagy valami hasonló lenni, cégvezető vagy ilyesmi. Hogyan?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, 10 osztályom van és most lesz egy szakmám. Szeretnék sikeres lenni az életben. Ha jobban belegondoltok az alkalmazottak dolgoznak, a főnök meg csak éli világát. Dolgoztam már, és nem bejövős a szívatás, szeretném picit többre vinni mint a munkanélküli apám. Hogyan kezdjek neki, mi kellene ehhez? Milyen iskola vagy egyéb dolgok kellenek hozzá? Esetleg van valakinek valami ötlete? A nagyobb cégvezetők és hasonló emberkék hogyan kezdték ezt el?
2014. ápr. 21. 20:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Ahhoz hogy cégvezető, nagyvállalkozó legyél, sok pénz kell, jó végzettség, és szerencse.
2014. ápr. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen konkrét tervekkel és kiapadhatatlan kreativitással nehéz lesz...
2014. ápr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

"Ha jobban belegondoltok az alkalmazottak dolgoznak, a főnök meg csak éli világát."


A valóságban ez nem így van.

Elször kell egy jó ötlet, majd pénz és kitartás a megvalósításhoz.

Nézz szét a neten, tök jó könyvek vannak, amiből lehet fejlődni.

2014. ápr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Ne várj csodát, mivel nem születtél gazdagnak így ez csak nagyon komoly céltudatossággal, TÜRELEMMEL, kitartással és idővel fog menni. És nem fogod megúszni a melót sem. Viszont ha céltudatosan mész, ha kerülőutakon is de elérheted. Ha nem adod fel. Én most 24 vagyok, és egy kb 10 éves tervet állítottam fel amihez tartani szeretném magam. Ezelőtt 1 évvel. Eddig sikerült kizárólag kerülőutakra tévedni :D Főleg azért mert siteni akartam /akarok/ de utóbbi időben rájöttem hogy ez türelem nélkül nem megy.

Most tőkét akarok teremteni /munkával, nem magyarországon/ közben tanulok, tanulok és tanulok. Idővel bízom benne hogy jól számoltam :)

2014. ápr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
tudnátok ajánlani valami jó könyvet?
2014. ápr. 21. 20:28
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudok egy kiemelt könyvet ajánlani, de szerintem mindegyikben van valami hasznos, ami segít.


Használd a guglit pl, egy csomó könyvet kiad:

[link]


Ezeket az oldalakat ajánlom:

motivator.ma

kiszamolo.hu

2014. ápr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Ha már könyv: Kiosaki könyveket mindenképp olvasd végig, (meló után :P :P ), mert jó alapvelveket tud megalapozni benned. De mindet ám.
2014. ápr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Több cégnél dolgoztam eddig mint alkalmazott. A legtöbb helyen a munkaidő végén mi, az egyszerű irodai munkások mentünk haza, amint elvégeztük a dolgunkat. Amikor beértem sokszor már ott volt a főnököm, amikor hazamentem még bent volt. Amikor hétfőn bementünk láttam, hogy emailre válaszolt pl. szombat este, mert ő kapott ám céges mobilt, céges laptopot és céges kocsit, de dolgozhatott is többet.

Míg mi a saját munkánkért vagyunk felelősök, záráskor a főnökünk addig marad, amíg mindenki nincs kész. Attól, hogy nincsenek lekönyvelve a szállítói számlák a tárgyi eszközös kollegina hazamehet időben, a főnökünknek minden hónap sz...pás. Míg mi elmegyünk békésen nyaralni és a távollétünkben mindent megoldanak, addig volt olyan főnököm, akit a tengerparton hívtak, főnöknőm aki a vajudóból még küldött egy mailt majd ment szülni, a főkönyvelő 2 nap múlva ment a kórházba látogatni, hogy aláírasson vele néhány papírt.

Nem beszélve arról, hogy ha elrontok valamit, akkor max. kirúgnak, de büntetőjogilag azt veszik elő, aki a beszámolót aláírta, vagyis a főnököket.

2014. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem biztos, hogy az időközben jött "tévút" nem a kívánt cél eléréséhez vezető út. Fiatalon még nagyon máshogy lát mindent az ember, mint később. Nehogy azt higgye valaki, hogy ennyi idősen rálátása lehet önmagára, a világra. Ez az egész kérdés úgy hangzik, mint mikor a tőzsdézők keresik a Szent Grált. Vagya rulettesek a Nagy Mateképletet. Hogy majd van egy tuti sikeregyenlet, amibe ha x-ként behelyettesíti a frissen sült szerencsefi, akkor garantált a siker. Nem gondol egyik sem bele, hogy ha lenne ilyen képlet, tuti módszer, akkor mindenki azt csinálná és úgy csinálná? Hogy akkor éppen ettől szűnne meg sikeresnek lenni? Egyszóval ehhez kellesz te is. Egy kifejlett te, egy kreatív te, ahhoz pedig még nagyon sokat kell megélned, látnod. Az is igaz, hogy nem a gyársazalag mellett fejlődik az ember, általában nem ott záporoznak a más körökbeli infók. Itt jön képbe a kitörés ,a kasztok átlépése. Megfelelő ismerősöket kell szerezned elsősorban.. Nem, ez nem egy mellékes lépés, ez a legfontosabb.
2014. ápr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon el vagy már késve. Már egy kitűnő érettségidnek kéne lennie pl innen: www.kag.hu és vagy angliában/USA-ban kéne tanulnod egy nagynevű felsőoktatási itézménybe vagy minimum a műegyetemen. Több nyelvet kéne már beszélned, jó kapcsolatokkal rendelkezned, sokat utaznod külföldre (rokonok, barátok) Ennek hiányában ezeket elkezdni már most sincs értelme.
2014. ápr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!