Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti hogyan kezelitek a családi...

Ti hogyan kezelitek a családi kasszát? Ki mire mennyit költ?

Figyelt kérdés
Egy kisebb vitába keveredtünk a párommal pénzügyekkel kapcsolatban és kíváncsi lennék hogy ki hogyan ossza be a pénzt, mire mennyit költenek, mi a fontossági sorrend. Nálunk az a gond merült fel hogy a párom hetente kap fizetést. Ez így jó is volt mert ahogy a héten jött egy csekk, befizettük a hétvégén bevásároltunk, és alig alig maradt pénz (gyűjtögetünk, lakásfelújítás) Én felvetettem hogy mi lenne ha úgy csinálnánk mintha havi egyszer kapna pénzt. Vagyis: minden héten eltesszük a fizetését mintha nem is kapott volna, és mikor nekem is megjön a gyes a gyerekek után összerakjuk és szépen elosszuk hogy mire mi fut. Csekkek, bevásárlás, gyerekek, felújítás. szerintetek ez így rossz ötlet? Ti hogy csináljátok? Szerintem ez így azért jobb mert jobban átlátja az ember hogy mire költhet és mire nem, a heti fizetésnél könnyebben megszalad a keze az embernek költekezés szempontjából, mert "csak" a jövő hétig kell kibírni fizetés nélkül.

2014. máj. 8. 06:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért nagyban függ attól, hogy mennyit kerestek egy hónapban. Mert nyilván, ha ketten együtt kerestek havi 80 ezret, van 120 ezres lakáshitel törlesztőtök, akkor buktátok a dolgot.


Ha ketten kerestek havi 900 ezret, nincs hiteltartozásotok és egy passzív házban éltek, akkor akár naponta is kidobálhattok az ablakon néhány tízezret.

2014. máj. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát kösz. Igazán hasznos számomra a válaszod. Itt nem arról van szó hogy alig jövünk ki a pénzből és éhezünk. Csupán a pénz beosztásáról.
2014. máj. 8. 12:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az a lényeg, hogy legyenek megtervezve és utána pedig követve a havi kiadások, és így szerintem a heti fizetéssel sem lehet megcsúszni. Míg ha valaki nem nézi, mennyit költ, akkor szerintem a havi beosztással is el lehet úszni.
2014. máj. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez jó ötlet lenne. Először kifizetitek - gondolom - a rezsit, utána a gyerekek - ha vannak - tanulmányaira, ruháira, különórákra, és ami marad, mehet a kosztra, mert szerintem csak a koszton lehet spórolni. Persze valamit az elején le kellene csípni belőle, ami olyan lenne, mintha nem lenne - sürgős kiadásokra, betegség, egyebek.
2014. máj. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem elméletileg bármin lehet spórolni. Nyilván máshol tudja megfogni a kiadásait egy koleszos egyetemista, mint egy többgyerekes szülő. Minden háztartás más és más. Érdemes összeírni a bevételeket és kiadásokat, és bizonyos idő után ebből kiderülhet, hogy ami nagyon ingadozó, azon jó eséllyel lehet spórolni (pl. ha egyik negyedévben 50e Ft-tal kevesebb kosztpénzből is ki lehet jönni, akkor a következőben sem kell feltétlenül több), így lehet megtakarítani valamennyit. Ez nem mindenre igaz, mert egy mosógép beszerzés vagy egy váratlan autószerelés nem ilyen, de ezek rendkívüli költségeknek minősülhetnek. Én egy ingyenes webes családi kassza alkalmazást használok (contoroll), ebben ezek jól elkülöníthetőek. Én szoktam ezeket nézegetni, és több évnyi banki számlatörténetemet betöltöttem, és a jelentés funkciójában látom havi vagy éves szinten is, hogy mire mennyi ment el, így könnyebb spórolni.
2015. márc. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!