Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan szerezhetem vissza a...

Hogyan szerezhetem vissza a pénzem?

Figyelt kérdés
Meg szerettem volna vásárolni egy terméket az olx-en. Az eladó közölte, hogy utánvéttel nem adja el a terméket, ezért adott egy bankszámlaszámot. kb. másfél után már meg kellett volna, hogy érkezzen a termék, ezért felhívtam, mire ő közölte, hogy nem érkezett meg a pénz. Többször is bankszámlaszámot egyeztettünk (sms-ben is!), erre egyszer csak elküldött egy teljesen más bankszámlaszámot, azzal az indoklással, hogy egyébként erre kellett volna küldeni először is a pénzt, de ő nagyon fáradt és elírta. (ismétlem négyszer egymás után!) Közölte, hogy küldjem el megint a pénzt,na mondom azt azért már nem. Senki nem ad semmilyen tájékoztatást. Hogyan szerezzem vissza a pénzem? Fel tudom jelenteni ilyen esetben az eladót?

2014. jún. 2. 15:43
1 2
 11/17 anonim válasza:

Lehetséges, hogy valóban elírta a számlaszámot. Ettől eltekintve a postán elfogadják a csekket és a befizetést, de nem tudják majd teljesíteni. Én a postára mennék először, és ott érdeklődnék, hogy sikerült-e a tranzakció & utalás az eladónak.

Mert ha nem sikerült, akkor valóban nem kapta meg az eladó az összeget és Te visszakapod a pénzed azonnal.

2014. jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Őszödi Ferenc ***** válasza:
Bukó.
2014. jún. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
A postával kezdtem, ott közölték, hogy ők semmiben sem hibásak, írtam panaszlevelet is, de hiába. Annyit közöltek, hogy a számlaszám létezett és el is utalták rá az összeget. Ma felhívtam az embert, aki össze-vissza beszélt. Egyszer azt, hogy jelentsem fel nyugodtan, utána pedig, hogy ellene ne tegyek feljelentést. Szinte ő van felháborodva, hazudozik folyamatosan.
2014. jún. 2. 21:43
 14/17 anonim ***** válasza:
Én is jártam így,méghozzá webáruházzal és jó bankszámlára utaltam.A rendőrség 3 hónapja ül rajta,pedig tudják ki az elkövető és sokan tettek már ellene feljelentést.A pereskedés drága és időigényes valamint egyáltalán nem biztos hogy sikerrel zárul.Törvényes úton szinte biztos hogy nem látod viszont a pénzedet.Meg nem is biztos hogy megéri-e a tortúrát az egész.Tudják ezt a csalók is nagyon jól és röhögnek a markukba.
2014. jún. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Na mi újság?Mit intéztél?
2014. jún. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
írj privátot !
2014. jún. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
az olx-en sajna több csaló is van. én is így vagyok két nyíregyházi nővel. hány ember utalt nekik vajon telefonra pénzt és ők meg nem küldik a telefont.a bankszámla ha stimmel a névvel, csak akkor megy ki a bankodból, ha nem stimmel akkor visszatartják a pénzt. jelentsd föl az illetőt én is azt teszem. a csalók: Z.vivien, és k...zsanett.
2014. dec. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!