Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit csinál az orvoslátogató...

Mit csinál az orvoslátogató és milyen végzettség kell hozzá?

Figyelt kérdés
egy csomó álláshirdetést olvastam már, amiben o.látogatót keresnek, de fogalmam sincs mit csinál...illetve sejtéseim vannak...ellenőrzi az orvos tevékenységét valamilyen módon..de pontosan mit is csinál?
2008. aug. 2. 07:56
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
60%
Az orvoslátogatói tevékenység végzéséhez egy pár éve orvosi-, vagy gyógyszerészi diploma szükségeltetett, de mostmár elegendő egy egyéb Egészségügyi főiskolai végzettség. Tulajdonképpen bizonyos gyógyszercégek termékeit(gyógyszereit) reklámozza, ismerteti, hogy majd azután ezek az orvosok felírhassák a pácienseknek. Ma már nem annyira nagy buli, tekintve azt a tényt, hogy az illető cégnek 5 mill.-s összeget kell minden egyes orvos- vagy patika látogató "ügynök" után fizetni. Éppen ezért elég sokan kirostálódtak.
2008. aug. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
66%

Látszik a csomó buta hozzászólásból,hogy olyan emberek írták akiknek fogalmuk sincs erről a munkáról!

Ha az orvoslátogatók nem lennének az orvosok honnan értesülnének az újdonságokról,szakmai információkról stb?Gondoljátok miután hulla fáradtan haza mennek,leülnek a számítógép elé és minden szakmai cikket átböngésznek?

Ki kell ábrándítanom benneteket ,hogy NEM!!!

Már pedig ha betegek lesztek ti is gyorsan és mellékhatás mentesen a legkorszerűbb gyógyszertől szeretnétek meggyógyulni,nem igaz?

Azok akik ilyen szánalmasan negatív véleményt írnak az orvoslátogatókról,akik mellesleg mind profi szakemberek,azok csupán irigyek!!!

2008. okt. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
56%
Kedves utólsó! Ez az egész már nem más mint undorító harc a rabszolgák (orvoslátogatók) között, amit a gyógyszercégek vívnak. Mellesleg ja, mind profi szakember... Ismerek olyan buta látogatókat, hogy inkább nem is mondom...az erkölcsükről nem is beszélve... Egy pár receptért mindent. Na, de mindegy... Nincs több kérdésem... A jó orvos eljár továbbképzésre, a rossz meg úgyis azt írja fel, amiért többet fizetnek neki...
2008. okt. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
58%

Kedves utolsó!

Na és te ezeket ugyan honnan tudod?Hallottad valakitől,vagy van rálátásod,mert nem mindegy!

2008. okt. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
58%

ja és azt még hozzá tenném ,hogy a jó orvos is csak ember és képtelen ennyi gyógyszert megtanulni!vagy mit gondolsz amit felírnak gyógyszert azt az orvosin tanították meg neki?hát nem...

amit a gyógyszerekről tudnak azt mind a látogatók mondják el nekik!

Valszeg te is egy vagy az írígyek közűl!

2008. okt. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem azért gáz ez az egész, hogy ekkora iparággá fejlődött, mert - magam is egészségügyi munkát keresek - bármelyik álláskereső oldalra beírom a böngészőbe, hogy ápoló ( nekem ez a szakmám ), kiad vagy 10 találatot egymás után erre a munkakörre.

Hogy ennyire szükség lenne a munkájukra, azt azért kétlem, mert az orvosok időről időre résztvesznek mindenféle utánképzéseken, kurzusokon, ahol - valszeg - nemcsak szakmai téren fejlődnek, hanem kapnak elég infot bizonyos gyógyszerekről, orvosságokról, segédeszközökről stb.

Csatlakozom az egyik válaszíróhoz, aki azt írta, hogy legális drogdíler.

A szomorú az, hogy valóban nem követelmény az eü végzettség, és előbb felvesznek orvoslátogatónak, mint nővérnek, mert ebből nagyobb "haszon" van.

2009. ápr. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
35%

14:26-nak:

Pontosan ezért nem kapnak elég infot a továbbképzéseken, hogy az orvoslátogatók se "tétlenkedjenek", egész egyszerűen a kedvezőbb munkaerőpiaci érdekek miatt.

( a szomorú az, hogy valahol mégiscsak az emberi életről, egészségről van szó, ami ilyen vonatkozásban egy ESZKÖZ, nem más )

A gyógyszeripar és az eü. karöltve jár, egyik a másiknak alá van rendelve, ezáltal kiszolgáltatva.

2009. ápr. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
51%
Annak, aki belém kötött!!!!! ORVOSLÁTOGATÓ VOLTAM, DE KILÉPTEM, MERT NEM BÍRTA A GYOMROM...!!!
2009. ápr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
68%
Ja, és nincs több kérdésem!!! Érted?!
2009. ápr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen az a "pofátlan köcsög" is csak a megélhetésért dolgozik. Lehet, hogy elfogult vagyok, de anyukám is ezt dolgozta egy ideig, úgy hogy orvosit végzett csak épp nem talált vele munkát (vagyis talált fele annyi fizetéssel mint az orvoslátogató). Szóval sztem emiatt nem kell kiakadni, az orvosoknak is valahonnan meg kell ismerni az új készítményeket, nem?
2010. okt. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!