Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit csinál az orvoslátogató...

Mit csinál az orvoslátogató és milyen végzettség kell hozzá?

Figyelt kérdés
egy csomó álláshirdetést olvastam már, amiben o.látogatót keresnek, de fogalmam sincs mit csinál...illetve sejtéseim vannak...ellenőrzi az orvos tevékenységét valamilyen módon..de pontosan mit is csinál?
2008. aug. 2. 07:56
1 2 3
 21/27 anonim válasza:
100%

Szeretném, ha a hozzászólók tisztában lennének néhány dologal:

A vényre kapható gyógyszereket tilos reklámozni. Csak szakmai fórumokon, szakmai folyóiratokban lehet bemutatni azokat. Mivel nem minden orvos tud eljutni ilyen fórumokra és nem minden orvos olvas ilyen típusú szakirodalmat szabadidejében, ezért fontos, hogy az információk eljussanak az aktívan gyógyító orvosokhoz.

Gondolom senki nem szeretné, hogy aki 1980-ban végzett az orvosi egyetemen és azóta dolgozik, még mindig azokat a gyógyszereket írja fel nekünk, amit akkor megtanult?

Az orvoslátogató nem üzletember. Szigorúan szakmai tájékoztatást visz az orvosoknak az újonnan megjelent gyógyszerekről, amelyek vénykötelesek, más úton reklámozni nem lehet. Szóval 2 lábon járó, szakmai reklám, mert ha a hegy nem megy Mohamedhez....

2011. jún. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
11%

Nézzétek meg ezt a filmet és mindent megtudtok az orvoslátogatók életéről, munkájukról (mellesleg Kvajó ismert 2011-es mozifilm!):

Szerelem és más drogok

2011. aug. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Latte macchiato válasza:
84%

Az orvoslátogató az az "állat", aki, amikor még a legtöbb ember az igazak álmát alussza, koffeinnel nyomja magát, hogy időben el tudjon indulni az akár 200km távolságra lévő első rendelőhöz, hogy utána még egész nap vezessen. Hóban, fagyban, 50 fokos kánikulában, szakadó esőben talpal, kopogtat, és MOSOLYOG. Hallgatja az orvosok nyavajgását, próbálja teljesíteni a legextrémebb kívánságokat is, hogy a köztük lévő kapcsolat még erősebb legyen, és minél többször az ő gyógyszereire essen az orvos választása, amikor felír valamit a betegeknek. Kő kemény fizikai és idegmunka. Kötélidegzetűeknek ajánlott kizárólag, akik bírják a heti/havi szám szerinti céges értékeléseket, megaláztatásokat, versenyt, és professzionális szinten tudnak kommunikálni. Egy szempillantás alatt felmérni egy másik ember reakcióját, hangulatát és a szerint "alakulni". Ezért ez egy "kaméleon" szakma. Akinek nincs nagyon jó pszichológiai vénája, az tegyen le arról, hogy valaha is sikeres orvoslátogató lehet. Még egy fontos dolog; a magas szintű szervezőkészség. Aki nem tudja a munkát megfelelően megszervezni, tartani az időpontokat a látogatásban és a rengeteg adminisztrációban, az elveszett!

Akik pedig szidják a látogatókat, és sokallják a magas béreket, azoknak üzenem, hogy meg lehet próbálni, utánunk lehet csinálni. Naponta 10-15 büdös, teleköpködött váróba becaplatni, és a rendelőbe jutás alatt röpke 10 perc alatt úgy nyomot hagyni az orvosban, hogy egy hónapig az ő termékét részesítse előnyben a konkurensekkel szemben. Napi 12-15 órát dolgozni, szinte nulla magánélettel, fülhöz hozzánőtt telefonnal, gerinc és csípőtáji fájdalommal.

Ezt a munkát igazán jól, csak megszállottan lehet csinálni, akik minden nehézség ellenére imádják a munkájukat. Mint például én!

Úgyhogy csak akkor vágj bele, ha valóban ezt az életvitelt akarod. Ha irtó nagy szerencséd lesz, talán be is jutsz valamelyik céghez, bár ennek az esélye tapasztalat nélkül manapság szinte egyenlő a nullával!

2012. ápr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
52%
Nahh végree,egy intelligens ,kultúrált hozzászólás:) Még vannak értelmes emberek:)
2013. jan. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Általában megvesztegetik az orvost, hogy az ő szereiket írják fől. És van rá elég végzett orvos aki többet akar keresni, és ezt a becstelenséget vállalja, főleg azért az, mert sok káros, elavult gyógyszert erősen "szponzorálnak" a gyógyszeripari cégek.
2013. jún. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%
.
2014. márc. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Véletlenül néztem ide, de aki pocskondiázza a másikat, legyen akár orvoslátogató, akár mezei kommentelő, akár érdeklődő a téma iránt, az először magába nézzen, mielőtt más szemében keresi a szálkát. Ha jó munkája van, örüljön neki - bár ha ennyire nyomja valaki, hogy "ilyen jó munkám van, olyan jól tájékozott szakember vagyok" az nekem gyanús - ha meg baja van az orvoslátogatóval, akkor az verje be az orrát vagy ne foglalkozzon vele - ha már ilyen nagyon tettrekész, mindent IS tudó emberek vagyunk.

A leírtak alapján szerintem teljesen jó az orvoslátogató intézménye, jó haverságban vagyok több orvossal is és tudom, hogy van olyan akinek tényleg nincs ideje konferenciákra és szinte csak tévéreklámokból van ideje tájékozódni új termékekről (oké, ezt nem kell szó szerint érteni), más dokiknak viszont valahogy van idejük egy csomó mindenre, többek között konferenciára is.

Ettől függetlenül, akár van, akár nincs ideje egy dokinak tájékozódni, sose baj az, ha első kézből ismertetnek meg vele dolgokat, az a tény pedig, hogy a doki lekenyerezhető, az valszeg a betegeivel is úgy bánik, ahogy - menj másik orvoshoz, mert neked is pont azt a gyógyszert írja fel, amivel lekenyerezték.

Persze ez az orvoslátogatás intézménye is másképp valósul meg - mint minden - mint ahogy annak kéne, de hát mi az a mai világban, ami a tervek szerint halad...?

Mindenesetre én kerülöm a rendelőket, kórházakat és gyógyszereket amennyire lehet, ha beteg vagyok, lábon kihordom, közben olyan cuccokat eszek-iszok amik szerintem az én szervezetemnek jók és segítenek a bajban, szóval gyógyszerekre nem szorulok (tudom, ez is alkat kérdése, de érdemes egyszer kipróbálni gyógyszer nélkül gyógyulni).

2018. szept. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!