Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Majdnem 3 hónapja regisztrálta...

Majdnem 3 hónapja regisztráltam a munkaügye, mennyi munkát kell keresnem hogy regisztrálva legyek továbbra is?

Figyelt kérdés
FONTOS!Még 1 hónapom van kb és letelik a 3 hónap.Nem közvetítettek ki sehova.Üres kiskönyvvel pedig nem állíthatok be?Ha másféle munkát keresek,mint amit beírtak hogy keresek,jó úgy is? Mit fognak kérdezni? Dátumot írnak a könyvemben hogy megjelentem? Utána néznek esetleg ami munkát kerestem hogy valóban ott voltam-e? Köszönöm a válaszokat!!!
2010. jan. 6. 21:19
 1/8 anonim válasza:
Beírnak egy új dátumot a könyvbe aztán viszlát. Le se sz.rják hol merre jártál. Főleg ha ők nem közvetítettek ki semmit.
2010. jan. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Húúú :O köszi szépen válaszod ! :)) Mert azon az 1 órás tájékoztatón semmit nem mondtak ezzel kapcsolatosan...a muki mindenről magyarázott csak erről nem.
2010. jan. 6. 21:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagy ritkán megnézik és kipipálják a beírt állásokat ( ügyintézője válogatja).

Én újsághirdetésből, netről szedtem le neveket, telefonszámokat, soha senki nem fogja ellenőrizni.Amúgy ha jól emlékszem 3-at kell beírni minden alkalomra.

2010. jan. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi neked is !!! Annyit össze tudok szedni :D
2010. jan. 6. 22:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Mikor mentem jelentkezni a netről leszedtem két hirdetést (nekem ennyi kellett). Egyszer megnézte valaki, de az se csinált vele semmit. Aki aláíratta a vállalkozóval, hogy ott járt azt még le is szúrták, hogy nem zaklatjuk a munkaadókat. igazolás akkor kell ha ők közvetítenek ki valahová.
2010. jan. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi !!! Csak tartottam attól hogy majd veszekednek velem és csinálják a cirkuszt,mert a magyar ugye azt érdemli....

Megnyugtattatok hogy nem kell ennyire komolyan venni.

2010. jan. 7. 00:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha kapsz ellátást (járadékot, segélyt) a munkaügyitől, akkor kell vezetni az álláskeresési naplót. 2 munkahelyet kell beírni a 2 jelentkezés közötti időben, semmivel nem kell igazolni, hogy valóban megkerested-e őket, és a munkaügyi sem fogja ellenőrizni.

Nem is kell személyesen megjelenned a munkáltatónál, érdeklődhetsz telefonon, interneten, levélben (Be kell írni a megfelelő kezdőbetűt a rovatba)

Ha nem kapsz ellátást (ha csak 3 havonta kell jelentkezned, akkor ellátást nem kapsz, csak regisztrált vagy), akkor nem kell vezetned az álláskeresési naplót (nem kell beírnod munkahelyet), "üres" kiskönyvvel mehetsz.

Viszont ebben az esetben (ha nem kapsz ellátást), nem is vagy biztosított egészségügyi szempontból, magadnak kell rendezned a járulék fizetést, hogy az orvosnál "zöld jelzés"-t kapj.

2010. jan. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem kapok sem segélyt sem pénzt,az egészségügyi ellátásról pedig adtak egy papírt,mert KÉRTEM és megemlítettem.Azt mondták hogy kifizetik helyettem,elintéztem még akkor.Egy csomó papírt kellett kitölteni.2 hét múlva jött a levél hogy 1 évre kifizetik helyettem a 4500 Ft vagy már pár 100-200 Ft-ttal többet.Köszönöm neked is!!!!
2010. jan. 7. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!