Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit kell csinálnom/hova...

Mit kell csinálnom/hova fordulhatok ilyen esetben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Előző munkahelyemen meghatározott időtartamú szerződésem volt. A szerződés lejártával kifizettek, és azt mondták, hogy majd küldik a papírjaimat. Ennek már lassan fél éve. Már többször hívtam a volt főnökömet, hogy hol vannak a papírok (a munkanélkülit sem kaptam meg miatta), de ő csak hitegetett, hogy még 1 hét múlva, még pár nap múlva meglesznek. Folyamatosan hívogatom telefonon az illetőt, de csak az ígéreteket kapom. Sajnos majdnem 500 km-re lakunk egymástól, még személyesen sem tudom felkeresni. Mit tegyek most? Milyen illetékes hatósághoz kell ilyenkor fordulni? Vagy mit lehet ilyen esetben csinálni? Lehet, hogy be sem voltam jelentve?
2010. jan. 9. 08:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy nem voltál bejelentve, azért húzza az idő a volt munkáltatód.

Arra játszik, hogy majd megunod a dolgot és nem zaklatod tovább. Talán a munkaügyi felügyelőségen tudnak segíteni.

2010. jan. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy ha nem küldi 3 munkanapon belül, akkor bejelented az APEH-nak és a Munkaügyi főfelügyelőségnek, hogy nem adja ki a papírjaid, és az ő segítségüket kéred, hogy hozzájuthass.

A munkáltatónak a munkába lépésed előtt be kellett jelentenie téged az APEH-hoz, és kilépésed után kijelenteni.

Egy APEH ellenőrzéskor be kell tudnia mutatni 5 évre visszamenőleg a bérjegyzékeket, jelenléti ívet; ellenőrzik, hogy mikor jelentett be; megküldte-e az APEH-nek az éves kifizetési adataidat.

2010. jan. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A munkaügyi bíróság is egy csodaszó ám, szerintem megsürgetteti a dolgot.A munkavállalónak ingyenes.
2010. jan. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!