Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudtok mondani nekem olyan...

Tudtok mondani nekem olyan oldalakat ahol saját készítésű fotóimat el tudom adni?

Figyelt kérdés
2014. aug. 24. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen téma, mi tudásszint, milyen képminőség, milyen gyakoriság? Ezeket is jó lenne tudni.

Képügynökségeket esetleg megpróbálhatod, ha nagyon-nagyon profi munka. Azt azért nem tartom valószínűnek, mert egy hivatásos fotós tudja, mit kezdhet a képeivel.

2014. aug. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok profi fotós de szeretek fotózni és az ismerőseim sokan mondják hogy nagyon jó képeket tudok csinálni és szerintük tudnék is velük mit kezdeni mert megvan hozzá a tehetségem. Általába közeli képeket szeretek fotózni.
2014. aug. 24. 15:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ismerőseid azért mondják mert

a) laikusok, nem értenek hozzá

b) szeretnek és bátorítani/biztatni akarnak.


Ezzel nincs is semmi baj, de hidd el, hogy a kezükbe viszonylag fiatalon fényképezőgépet vevők 99%-a megkapja ezeket a bátorításnak/vállveregetésnek szánt mondatokat a laikus ismerőseitől akik azt hiszik, hogy egy aprópénzért (még a százezres belépőszintű eszközök is alkalmatlanok munkára, főleg stockfotózásra) vásárolt fényképezőgéppel majd fotós lehet abból akit éppen bátorítanak. A valóság ezzel szemben az, hogy ebből még valódi profiként, megfelelő eszközökkel (területtől függően 1-3M Ft alhangon) és azt használni képes szakmai tudással is nagyon nehéz megélni és éveket kell tanulni, fejlődni mire valaki fizetni fog a képeidért. (Lásd: [link]


Nem a kedvedet akartam elvenni, megpróbálhatod eladni a képeidet, egy halom erre szakosodott oldal van, de nagyon kicsi az esély rá, hogy valakinek pont a tiéd fog kelleni, ráadásul elég szigorú a követelményrendszer is(felbontás, zajszint stb...).


Oldalak:

[link]

[link]

[link]

[link]


Esetleg, ahogyan előttem is írták próbálkozhatsz képügynökségeknél is, lásd Getty Images vagy akár az MTI, de úgy ha lehet talán még kevesebb az esély a sikerre.

2014. aug. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3: Az infografika linkje helyesen:

[link]

2014. aug. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!