Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudnátok olyan munkát mondani...

Tudnátok olyan munkát mondani amivel annyit tudok keresni hogy tudjak venni egy saját lakást?

Figyelt kérdés

lehetőleg olyan munka kéne amihez nem kell szakma.

valami segédmunka, vagy akármi, csak jól fizessen.


2014. jan. 8. 22:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen elég sok van,csak sajnos ehhez nagyon hosszú időre van szűkség .Addig meg lakni kell valahol .
2014. jan. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

igen azt tudom hogy sok segédmunka van. de azokkal pont nem lehet össze spórolni egy házra, pont azért mert lakni is kell valahol, másrészt az legalább 50 év lenne.

én valami olyasmire gondoltam, ami sokkal jobban fizet. lehet hogy annak már nem pont segédmunka a neve. nem tudom hogy van e ilyen amúgy

2014. jan. 8. 22:38
 3/19 anonim ***** válasza:
2014. jan. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy lakásba sok évnyi munka van beépítve. Elsődlegesen az építésen dolgozók munkaideje.

A kőművesé, aki rakja a falat, a villanyszerelőé, a burkolóé, a tervezőé, stb.

Másodlagosan az építőanyagok gyártóinak munkaideje: a kamionos, aki szállítja a síküveget, a bányász, aki a rézkábelhez való rezet bányássza, de elvezethetők a szálak akár a takarító néniig is, aki az előadótermet takarította, ahol a mérnök tanult.

Szóval be van építve a házba egy csomó munkaóra, meg ki kell még fizetni a telket, ami lényegében annak a kifejeződése, hogy sokan szeretnének a belvárosban lakni, ezért annyira megy fel az ára, hogy a kereslet a kínálat szintjére csökkenjen.


Ha tehát létezne olyan munka, amivel könnyen-gyorsan lakást lehet szerezni, az közgazdasági képtelenség lenne: mindenki azt csinálná a házépítés helyett, így a ház drágulna, a könnyű-jólfizető munka pedig a túljelentkezés miatt máris nem fizetne olyan jól.


Tehát ez csakis olyan meló lehet, ami

vagy

-más nem vállal valami érthető okból (pl. afganisztáni katonáskodás, ahol esélyes, hogy bádogkoporsóban jössz haza)

vagy

-másnak nincs lehetősége elvállalni (pl. van egy politikus ismerősöd, aki ad jólfizető melókat, ha visszaosztod neki a százalékot)

2014. jan. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják, hogy a lakatosok, autószerelők, mesteremberek jól keresnek. De mindenhez kell szakma. Segédmunka sosem fog olyan jól fizetni, hogy abból saját lakást tudj venni.
2014. jan. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

Te hol az anyámba élsz, de komolyan? Olyan munkát, amit bárki el tud végezni, sehol nem fizetnek meg jól, még Svájcban sem tud az egyszeri szalagmunkás saját házat venni a fizetéséből soha...

Menj hímringyónak ha nagyon jól nézel ki, ahhoz nem kell végzettség, vagy irány bankot rabolni.

2014. jan. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
kell hogy legyen valami megoldás. egyébként az építkezés meg se fordult a fejembe. a bankrablásról szó nem lehet, a hímringyóskodás az meg nem nekem való, de azért kösz a tippeket. na és valami olyan befektetési forma van ami jól kamatozik? pl befektetnék valamibe pl százezer forintot, és egy év múlva megduplázódna az összeg. vagy valami ilyesmi van?
2014. jan. 9. 00:43
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"pl befektetnék valamibe pl százezer forintot, és egy év múlva megduplázódna az összeg. vagy valami ilyesmi van?"


A magas hozamú befektetések nagyon kockázatosak. Kissé szerencsejáték, lehet, hogy mindent buksz. Amúgy meg nincs megoldás, képesítés nélkül legálisan nem lehet sok pénzt keresni.

2014. jan. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
menj el drog csempésznek, termesztőnek, dílernek azért biztos sokat kapsz xD viccet félre téve segéd munkásként biztos nem fogsz annyit keresni, de még szakmunkással se fogsz annyit keresni hogy pikk pakk saját házad legyen. Itthon nincs olyan munka ahol havi több milliókat keresel. Kivéve ha politikus vagy valami vezér igazgató vagy :D ha tutsz hazudni elmehetsz politikusnak xD A vezér igazgatóhoz meg ugye tanulni kéne...
2014. jan. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
37%

#4 az lenne a korrekt, ha neki is annyi ideig kellene dolgozni a lakásért, amennyit az azt felépítők dolgoztak rajta(leosztva arányosan rá).


Szerintem botrány ez ami most van. Akinek nincs családi segítsége annak annyi (ez alatt értem azt is, hogy odafigyeltek az oktatására nagyon). Még annyi szerencséje lehet, hogy megfelelő baráti körbe csöppen, ahol felszedi a megfelelő know how-t :) És ilyen feltételek mellett haláli, amikor azt mondják pl, hogy a csövesek nem akarnak dolgozni azért vannak ott. Nem is értem miért nem akar dolgozni, ha több idő kellene neki, mint a teljes életideje, hogy tudjon venni egy lakást...

2014. jan. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!