Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon mennyi a...

Magyarországon mennyi a betegbiztosítás egy hónapra?

Figyelt kérdés
Ha nincs munkám és nem vagyok bejelentkezve munkanélkülibe, havonta mennyit kel fizetnem?
2014. aug. 25. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
6810
2014. aug. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egészségügyi szolgáltatási járulék a neve. Havi összege jelenleg 6.810,- Ft. Ha nem kell egész hónapban fizetned, akkor naponta 227,- Ft az, amit kérnek.


Tehát, ha egész hónapban nincs állásod, akkor 6.810,- Ft amit fizetned kell függetlenül attól, hogy hány napos a hónap. Ha csak a hónap egy részében kell fizetned, akkor a fizetendő napok számát megszorzod 227,- Ft-tal, és csak annyi lesz a tartozásod az állam felé.


Tárgyhónapot követő hó 12-ig kell befizetni az előző időszakot.

2014. aug. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és ha úgy dolgoztam fél évig, hogy hol volt munkám hol nem, vagyis fél hónapot dolgoztam aztán semmi, aztán két hónapot megint aztán semmi.... Lényeg h amíg nemvolt én nem fizettem, ilyenkor számítanak rá valami büntetést?
2014. aug. 26. 16:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Egészségügyi szolgáltatási járulék fizetési rendje:


Ha legalább 45 napig fennállt egy biztosítással járó jogviszonyod, akkor annak megszűnését követő 45 napig passzív jogon vagy eü. ellátásra jogosult. Ez annyit jelent, hogy még 45 napig nem kell magad után fizetned.

Ha kevesebb napig állt fenn a munkaviszonyod, akkor annyi napig vagy még utána passzív jogon ellátott, amennyi napig fennállt az. Ha ez 3 nap volt csak, akkor 3 napig.


Ha az egymást követő jogviszonyok között nem telt el 30 nap, akkor az eredeti 45 napos passzív jogot kell alapul venni, és amennyi még abból hátra van, annyi időre vagy jogosult passzív jogon.


Értsd:

Megszűnik a munkaviszonyod, amely 45 nap passzív jogra jogosít fel.

15 napig nincs munkád, majd akad egy 8 napos munkaviszonyod. Amikor a 8 napos megszűnik, passzív jogon nem 8 napra vagy ilyen esetben jogosult, hanem 45 nap - 15 nap = 30 napra, még akkor is, ha a legutolsó munkaviszonyod csak 8 napig tartott. Az alap 45 napból csak 15 napot merítettél ki munkanélküliként, és mivel a két egymást követő jogviszony között nem telt el 30 nap, ezért az alap 45 napból visszamaradt passzív jogú napokkal haladhatsz tovább.


Abban az esetben, ha a két jogviszony között több, mint 30 nap telt el, és utána jönne csak a 8 napos munkaviszony, akkor annak megszűnését követően csak 8 napra lennél jogosult passzív jogon eü. ellátásra.


Remélem érthető!


Fentiek alapján vezesd végig a dolgokat és az alapján határozd meg, hogy akkor most ténylegesen milyen időponttól kell fizetned magad után eü. szolg. járulékot.

2014. aug. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) még egy olyan kérdés, hogy ha azzal a kikötéssel kaptam meg a magyar lakcímkártyám, hogy itt fogok dolgozni és úgy jelentkezek be munkanélkülire, akkor a bevándorlási hivatal nemfog felkeresni?
2014. aug. 29. 09:52
 6/6 anonim ***** válasza:

A TB dolgot jól írták le.


Bevándorlásügy, az már kérdés.

Jó lenne tudni, hogy milyen státuszban vagy?


Milyen vízum, milyen tartózkodás (ideiglenes vagy állandó) vagy letelepedési engedélyed van?

Ha az utóbbi, akkor már mindegy, hogy van-e munkaviszonyod. (Ebből a szempontból.)


Gondolom nem uniós állampolgár vagy, igaz?


Magyarul szabályosan fogalmazol, úgy látszik, ez az anyanyelved. Magyar állampolgárságra nem vagy jogosult?

2014. szept. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!