Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért adnak ilyen felfoghatatl...

Kizcar kérdése:

Miért adnak ilyen felfoghatatlanul sok pénzt egyes embereknek, miért szórják nekik ennyire?

Figyelt kérdés

Nemrég nézegettem a Forbes-nak a listáját, és teljesen ledöbbentem az emberek vagyonain.

A magyar Csányi Sándor elbújhat a vagyonával, és akkor mi meg még csak meg se szólalhatunk.

Néztem, hogy a leggazdagabbnak a vagyona durván húszezer-milliárd forintnyi dollár. És ez csak egy ember. Ez számomra felfoghatatlan.

Miért adtak annyit egyetlen egy embernek, hogy vagyona kétmillió átlag ember vagyonával egyenlő?

Értem én, hogy biztosan keményen megdolgoztak ezek az emberek a pénzükért, de nem hinném, hogy például a leggazdagabbnak kétmilliószor nehezebb munkája volt az átlagembernél.

Szóval szerintetek miért szórják nekik ennyire felfoghatatlanul a lóvét, miközben máshol rengeteg ember éhezik?

Például a facebook atyaúristenének, egy harminc éves embernek mi a francnak nyolcezer-milliárd forintnyi dollár vagyon. Minek ennyit adni neki?

Bőven elég lenne ha csak ezred annyit kapnának. Nem vagyok irigy, de azt beláthatjuk, hogy azért amit ezek az emberek kapnak jussként az eszméletlenül sok. Ennyit azért nem kellene.

Vélemény?



2014. szept. 4. 09:11
 1/5 Shai-Hulud ***** válasza:
92%

El vagy tévedve, ezeket a pénzeket nem ADJÁK nekik, hanem ennyit jövedelmeznek a különböző befektetéseik. Ezek a pénzek nem munkával szerzett jövedelmek, hanem üzleti vállalkozások hasznai.


Például ha veszel egy Windows X.X-et, annak az ára tartalmazza a DVD előállítási költségeit, a dobozolást, a marketinget, egyéb ilyen-olyan költségeket, a fejlesztési költségek ráeső százalékát, és a tulajdonos NYERESÉGÉT, azaz a Microsoft (és Billy Gates) jogdíjait. Ez egy darab DVD esetén nem sok, de mivel a világon sok-sok millió Windows X.X-et adnak el, ezeknek az összege hatalmas érték lesz.


Sok-sok milliárd dollár....

2014. szept. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Nem adják nekik a pénzt, hanem megszerzik. Neked se fog adni senki, ezért ha többet szeretnél, tenned kell érte.

De az is igaz, hogy pénzt csak pénzből lehet csinálni, akinek nincs, annak nem lesz sosem. Akinek sok van, annak még több lesz.

A facebook úristen kitalálta a facebookot és megcsinálta. A vagyona abban van, nem pedig a párnája alatt tartja a köteg pénzeket.

2014. szept. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

"miért szórják nekik ennyire felfoghatatlanul a lóvét, miközben máshol rengeteg ember éhezik?"


Ezek az emberek olyat tettek, amivel rengeteg embernek segítettek valamiben. Ennek a segítségnek az ára gyülemlett fel náluk. De ne aggódj, a leggazdagabb emberek a legnagyobb adakozók is egyben, úgyhogy ők sokat tesznek azért, hogy emberek ne éhezzenek. Mindezt persze azon felül, hogy munkát adnak emberek sokezreinek...

2014. szept. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, van benne igazság amiket leírtatok. Csak érdekes, hogy mennyi lóvé van a világban.
2014. szept. 7. 15:06
 5/5 anonim ***** válasza:
A vagyon meg a pénz az nem ugyan az. Ezeknek az embereknek a vagyonuk legnagyobb része a cégükben van, nem pedig a párnájuk alatt vagy a bankszámlájukban. A pénzük abból van, amit a cégük kitermel vagy abból, hogy a cégük egy részét eladják.
2014. szept. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!