Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pályakezdő munkanélküliként...

Pályakezdő munkanélküliként kapok valamennyi pénzt? Tb-met fizetik?

Figyelt kérdés

Csak érettségim van, és eddig olyan helyen melóztam, ahol nem jelentetek be. Most ez megszűnt:S

és ugye suliba csak jöv. szeptemberbe mehetnék vissza, addig pedig munkanélkülire gondoltam....

Mennyit kaphatok?

Ha semmit nem kapok az nagyon szar ügy, de legalább a TB-met befizetik?

Köszi a segítséget!

19/F


2010. jan. 18. 22:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

munkanélkülit akarsz kapni, ugyhogy nem dolgoztál még ?? :) kis butus ...


TB-t se fizetik

2010. jan. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyik sem. Magadnak kell fizetni a tb-t, 4500 Ft havonta.
2010. jan. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Az igen!!!!

De hogyhogy? Pályakezdő munkanélküliként jár valamennyi vagy nem???

tegyük fel, hogy most fejezném be az egyetemet, és nem találnék munkát, akkor éhend*glök, meg belehalok egy nyílt lábszárcsontörésbe, mert a kórházba nem látnak el, mert nem fizettem a TB-t?

2010. jan. 18. 22:41
 4/28 A kérdező kommentje:

Ja és akkor a sok "nemzetiségi" hogy él meg???

segélyt meg mindent kapnak ,és még 8 általános sincs..., meg életében nem dolgozott sehol...

2010. jan. 18. 22:43
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem jár semmi, mondom.

Én is pályakezdő munkanélküli vagyok, 0 Ft a havi jövedelmem, és emellett fizetnem kell a 4500 Ft Tb-t.

Úgyhogy jobban teszed, ha mihamarabb jelentkezel az Apeh-nál, mert a végén még meg is büntetnek.

2010. jan. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
72%
Bár valószínű, hogy már így is pár hónap elmaradásban vagy. gondolom tavaly érettségiztél, akkor ha jól tudom, októbertől fizetned kellett volna.
2010. jan. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
38%

Ha regisztrált munkanélküli vagy, akkor központilag fizetik a TB-járulékodat a munkanélküliség ideje alatt!

(De csak akkor és akkortól, ha bejelentkezel munkanélkülinek és a bejelentkezés időpontjától!!!)


Ha eddig (az előző munkahelyed után) nem fizetted magad után a TB-járulékot, akkor azt most utólag gyorsan pótold a kimaradt hónapokra, mert megbüntet az APEH.


Az APEH-nál lehet bejelentkezni önkéntes TB-járulék fizetésére, ez 2010. januártól havonta 4950 Ft, 2009 évben 4500 Ft/hó összegű volt.


Érdemes bejelentkezned regisztrált munkanélkülinek, mert akkor fizetik a TB-járulékodat, kaphatsz segélyt és különböző ingyenes továbbképzésekre mehetsz!

2010. jan. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
azt leshetik!
2010. jan. 18. 22:59
 9/28 A kérdező kommentje:

Ahham!!!!ez lesz asz!

köszi utolsó!

Erre gondoltam én!

Ha munkaügyesek javasolják, hogy fizessem az elmaradt tb-t, és cserébe ők fizetik a tb-met szeptemberig, akkor befizetem!

2010. jan. 18. 23:01
 10/28 anonim ***** válasza:

Van egy rossz hírem :


Azokra a hónapokra is be kell fizetned utólag a TB-járulékodat, amikor dolgoztál, de a Munkáltató nem jelentett be... (Tehát nem volt fizetve a TB-járulékod!)


2009. évben = 4500 Ft/hó

2010. évben = 4950 Ft/hó

2010. jan. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!