Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A húgom 18 éves és nappali...

A húgom 18 éves és nappali gimnáziumba jár, de már nem kap 3 éve családi pótlékot mióta az édesanyám meghalt mi ilyenkor a teendő, én intézkedhetnék, mert apám nem érne rá sajnos mert szinte éjt-nappalá téve dolgozik?

Figyelt kérdés
valahol azt hallottam,hogy 24 éves korig is lehet kapni ha iskolába jár,kérlek segítsen az aki ebben kompetens vagy csak nagyon ért hozzá.
2010. jan. 19. 11:12
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
az jó ,mert akkor idáig ha csak az árvaságit számolom,több mint 1000.000forinttól estünk el ugye 4 év alatt...kár hogy erröl nem jól informálódtunk.
2010. jan. 19. 13:22
 12/14 anonim ***** válasza:

Sajnálom, itt bővebben is olvashatsz róla:

[link]

2010. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

12:16-os vagyok megint.

Akkor titeket is becsaptak mint engem anno annak idején! Amit levelet kaptatok,hogy haláleset miatt nem jár,azt rögtön fellebbezni kellett volna,mert a családi pótlék ettől függetlenül járt volna!A diák 18 éves koráig kötelező nappali tagozatos.A családi alanyi jogon jár,ilyenkor kérvényezni sem kell.Ha 18 éves kora után tovább tanul szintén nappali iskolában(egyetem,főiskola stb) akkor is jár a családi,de akkor már igazolni kell,hogy melyik iskola diákja..Nyugodtan töltsd ki a nyomtatványt,és küld vissza.Írd bele,hogy visszamenőleg kéred!Ha nagyon flegmáskodnak,akkor mond meg nekik,hogy mivel becsaptak,akár a bíróságra is elmész az üggyel,és személy szerint az fogod perelni akivel éppen beszélsz telefonon..Nem árt ha a telefonbeszélgetést,te is rögzíted,és mielőtt beszélgetnétek,mutatkozz be,és kérd meg,.hogy ő is mutatkozzon be(írd le a nevét,mert később rá is tudsz hivatkozni)A Bármi levelet feldobsz neki,legyen látszatja..Tértivevényesen ad fel,hogy később tud igazolni,hogy te írtál nekik..Ezeket csináld meg,mert ha később vita lenne,a csillagos eget is lehazudják,és te ezekkel tudsz érvényt szerezni..

2010. jan. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hát, remélem, nem úszott el még ez a hajó, hiszen ezek szerint te is elmúltál 18... de anyukátok halálakor valakit csak kijelöltek gyámnak, gondolom apádat, neki kellett volna nyomban utána járni... annak azért kérdezz utána telefonon, hogy ha magad intézed, azt elfogadják-e, nehogy az legyen, hogy töltögethetitek elölről, mert apád aláírása kell rá, vagy még egyszerűbb, ha írtok egy meghatalmazást, kérdezz ennek is utána. Sok szerencsét!
2010. jan. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!