Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki leírná, hogy ha terhes...

Valaki leírná, hogy ha terhes vagyok mire vagyok jogosult ( gyes gyed stb) és hogy hogy kell kiszámolni mennyit fogok én kapni. Az előző évet nézik vagy érdemes többre bejelentetnem magam még most?

Figyelt kérdés
2014. szept. 17. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezek szt egyéni vállalkozó vagy. Mióta?
2014. szept. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

oké, bocs, közben látom, hogy nem bejelentenem, hanem bejelentetnem...

de akkor is fontos, hogy mióta dolgozol itt, mire várod a babát, tervezel-e tp-re menni.

2014. szept. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
8 éve dolgozom, jelenleg minimálbérre vagyok bejelentve, de ezen tudok változtatni feltévr ha megéri. Még nem várok babát :-(
2014. szept. 17. 18:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden ellátásnál, ami munkaviszonyhoz kötött, alap, hogy az összeg kiszámításánál irányadó időszak az előző év, ha van benne legalább 180 bérrel ellátott nap. Ha nincs, akkor az ellátást közvetlenül megelőző időszaktól haladnak visszafele, amíg 180 bérrel ellátott napot nem találnak. Ha abban sincs, akkor a szerződés szerinti béred a mérvadó.


Viszont az összeget és annak alapját, az irányadó időszakot rengeteg minden befolyásolhatja, akár a szülés várható, vagy tényleges ideje is, így erre konkrétumot senki nem fog tudni mondani.


Ha munkaviszonyod alatt leszel jogosult ellátásra, akkor thgy. és GYED illet. Persze ezt nagyon leegyszerűsítve mondom, mert sok más feltételnek is együtt kell lenni hozzá. Ha nincs munkaviszonyod, akkor csak GYES ellátásra leszel jogosult, ami egy fix összeg mindenkinek.

A thgy. és GYED jövedelemfüggő!

2014. szept. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!