Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hazudik az autókereskedő, aki...

Hazudik az autókereskedő, aki megvette az autómat, hol nyomjam fel? érdemes?

Figyelt kérdés
eladtam neki a dieseles VolksVagenem 450.000 km el és 150.000 el hirdeti. Szerintem tahóság.
2014. szept. 22. 21:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

8, viszont ha megfigyeled, nem is futásteljesítményt, hanem kilométeróraállást hirdetnek... ügy lezárva.


Meg kellene tanulni, hogy a kmóraállás az, ami. A futásteljesítményt a szervizkönyv mutatja...

2014. szept. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
11: hát nem tudom hol hirdeti, de amiket én ismerek oldalak, hasznaltauto.hu, stb..) azoknál mindenütt vagy "futásteljesítmény", vagy "megtett km", vagy hasonló szerepel, sehol nem "óraállás"-ként van nevesítve.. szóval ez így eléggé bukó - feltéve, hogy a kérdező bizonyítani is tudja, hogy csakugyan több volt az órában.
2014. szept. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Válasszuk ketté! Mit tud kezdeni az esettel a hatóság, és mit tud kezdeni az esettel a leendő vásárló.


A hatóság válaszát remélem hamarosan megtudod. Nekem voltak tippjeim. (Mellesleg amíg nem mutat valaki jogszabályhelyet arra, hogy a fenti eset milyen jogszabályt sért, addig fenntartom, hogy mindenki oda tekergeti az óráját, ahova akarja. Amíg ezzel kárt nem okoz másnak, addig nincs bűncselekmény. Valahogy mindig elhalkul a magabiztos társaság, ha konkrétumokat kellene felböfögnie.)


A vásárló pedig azt tudja tenni, hogy nem lesz funkcionális analfabéta, vagyis felfogja, hogy amit a kilométeróra mutat, az nem más, csak a kilométeróra-állás. Nem több. Éppen egyezhet is a futásteljesítménnyel, de erre semmi garancia nincs. Semmi. A nepper állítása a legkevésbé sem garancia erre. Ezt felfogni szerintem nem nehéz, mégis a legtöbb embernek meghaladja a szellemi képességeit.


"amúgy az óracserét dokumentálni kéne a kivett előző óra állásának feljegyzésével"


Pontosan szerinted hol kellene ezt dokumentálni? Kíváncsi lennék, ezt hogyan gondoltad...


Arra is kíváncsi lennék, mit mondasz, ha egy meghibásodott óra hirtelen elkezd 10x annyit mutatni, mint amennyi belekerül. Mondjuk kijön a kereskedésből az új autó, és a következő héten 1000km helyett 10ezret mutat a számlálója. Ha rájönnek a hibára, megjavítják, és visszaállítják a helyes értékre, az is bűncselekmény?

2014. szept. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Itt a jogszabály:


BTK 348.§


"Gépjármű kilométer-számláló műszer által jelzett érték meghamisítása

Aki jogtalan haszonszerzés végett a közúti gépjármű kilométer-számláló műszere által jelzett értéket a műszerre gyakorolt behatással vagy a mérési folyamat befolyásolásával meghamisítja, illetve a műszer működését megakadályozza, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


A km óra állása - többek között - az adás-vételi szerződésben is dokumentálva van (de a műszaki vizsgákon is feljegyzik), innentől kezdve nem tudom mivel lehetne takaróznia a csalónak..

2014. szept. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

" nem tudom mivel lehetne takaróznia a csalónak"


Nos, én az alábbiakkal próbálkoznék, most így első olvasatra:

1; Nem én csináltam. A cégből bárki lehetett, próbáljátok valakire rábizonyítani.

2; "Aki jogtalan haszonszerzés végett": Nem azért csináltam. Meg akartam hekkelni a műszert, hogy villogva mutassa az értéket, de félrement egy bit, és átíródott az érték. Vagy így jobban tetszett nekem, nem is akartam eladni az autót!

3; "a műszerre gyakorolt behatással vagy a mérési folyamat befolyásolásával": egyik sem történt, kicseréltem egy másik műszerre, ami történetesen kevesebbet mutat.


Tehát én továbbra is úgy gondolom, hatékonyan akkor lehet fellépni ellene, ha mást megkárosít. (Tehát ha megveszik tőle úgy az autót, hogy ő tévedésben tartja a vevőt a vélhető futásteljesítmény tekintetében.)


Nézzük meg, mivel fog takarózni, én azt javaslom..

2014. szept. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

1, a cég önálló jogi személy, az ügyvezető felelősséggel tartozik ilyen esetben is

2, lévén árulja az autót,mi több, kereskedőről beszélünk, aki egyértelműen üzletszerű tevékenységet folytat ez nem életszerű

3, a dokumentálatlan csere egyértelműen a mérési folyamat befolyásolása, hiszen megszakadt a gyári mérés, ráadásul szándékos behatás miatt.


Ez kimagyarázhatatlan. Az egyetlen, ami megállhat ha iióta a bíró az a felelős beazonowítása.

2014. szept. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!