Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az orvos elkérte a tb kártyáma...

Az orvos elkérte a tb kártyámat. Erről nyilvántartásba vett, majd ezután sem közölte, hogy ő magánorvos. Csak a vizsgálat végén szólt, amikor is horribilis összeget kért. MIT TEHETEK?

Figyelt kérdés

Nem írtam alá semmilyen megállapodást, a számlát sem. Mondtam is neki, hogy nem fizetem be, mert félrevezettek. Azt mondta például,hogy nyugodtan fizessek, a tb majd nekem megtéríti az összeg nagy részét. Erre azt válaszoltam, akkor forduljon közvetlenül a tb-hez, én sem a fizetést, sem a közvetítést nem vállalom. Még aznap délután írtam neki a számlán szereplő email címre, hogy a recepción a tb kártyámat kérték, az alapján vettek nyilvántartásba, és abban a hitben hagytak, hogy nem kell fizetnem. Említést sem tettek másról. A számlán szereplő néhány tétel nem került szolgáltatásra, a számlát kifizetni nem fogom.


Ennek ellenére feldolgozásra küldött egy magánlaborba mintát, amit szintén kiszámlázott.


Bár már azóta vagy 8 emailt küldött, mindig érdemben válaszoltam, amire ő semmilyen érdemleges választ nem küldött, csak hajtogatta a magáét.


Most átadta a "követelést" egy behajtócégnek. Tájékoztattam őket is arról, hogy engem félrevezettek, tb kártyám felmutatását, sőt átadását kérték a recepción. A számlán szereplő tételek egy része meg sem valósult. Nem történt díjköteles szolgáltatás.


KÉRDÉS:


-Bárki bármit kiszámlázhat, olyan feltételekkel, ahogy ő csak gondolja?

-Félrevezethet a tb-tagságával kapcsolatosan, ill a tb kártya kérése elegendő-e a félrevezetéshez ebben az esetben?

-Miután már írásban közöltem, rögtön aznap, hogy nem tartom méltányosnak ezt a bánásmódot és nem fogok fizetni, még belevonhat további költségekbe (amit előre kiszámlázott), egy laboros körbe is?

-Én ennek a hülyeségnek magánszemélyként ki vagyok téve? Ameddig ő ezzel keres, addig ingyen és bérmentve rendelkezésre kell állnom, hogy válaszolgassak, vagy van egy határ?

-Közöltem, hogy bíróság előtt is szívesen képviselem az igazamat.

-Viccből közöltem, hogy magánszemélyként sajnos nem állok korlátlanul hülyeségek miatt rendelkezésre, és levelenként a feldolgozási díj 30000 forint, amiről a számlát hamarosan kézhez kapja. = Amit ő tett, az részben még rosszabb is.


2014. okt. 15. 08:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
Magánpraxisban nincs TB-támogatás. Így semmit sem tehetsz, csak annyit hogy fizetsz.
2014. okt. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%
Nem volt kotelezo hozza menni, de ha mar igenybe vetted a szolgáltatásait, azt ki kell fizetni.
2014. okt. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
56%

Állami intézményben bűncselekmény pénzt kérni, fordulj az intézmény igazgatójához, az ÁNTSZ-hez és a rendőrséghez/ügyészhez!

Ha magánrendelőben volt, akkor nem kell megmutasd a TB-kártyádat, sőt!

Amit magyarázatként mondott, az nettó hülyeség, ez valami csaló.


Ez hol történt pontosan?

2014. okt. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
38%

"Azt mondta például,hogy nyugodtan fizessek, a tb majd nekem megtéríti az összeg nagy részét."


Ezzel a TB-hez is fordulhatsz.

Írásba is adta ezt a kijelentését?

2014. okt. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
73%
Maganrendelésen is kell a tb kártya, mert az alapján tud gyogyszert felírni.....
2014. okt. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
1 és 2: Akkor ennyi erővel 600milliót is kérhetne. Nem. A szolgáltatás alapja szerintem a megállapodás megléte, hogy te azt a szolgáltatást adott feltételekkel igénybe veszed. Itt a feltételeket elhallgatták.
2014. okt. 15. 08:26
 7/25 anonim ***** válasza:
2%

5: Magánorvos nem írhat fel gyógyszert.

Nekem lepecsételt _üzenetet_ szoktak írni, hogy TB-re rendelő orvosnál irassam fel.

Se a belgyógyászom, se a nőgyógyászom, se a fogorvosom nem tud se gyógyszert felírni, se beutalót írni.

2014. okt. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
A helyiségből nem derült ki, hogy magán. Itt a rendes rendelők is magánlakásokban vannak berendezve. Megfeledkeztek arról, hogy kiszámlázott olyasmit is, amit em is tett meg, és még az email figyelmeztetésem után is díjköteles dolgot folytatott a terhemre.
2014. okt. 15. 08:30
 9/25 anonim ***** válasza:
89%
Hogyne írna fel gyogyszert a Maganorvos. Beutalot tb támogatott szakrendelesre nem tud adni, csak javaslatot tenni ra es bizonyos gyógyszerek magasabb támogatással jarnak, ha a háziorvos vagy tb rendelés en szakorvos írja fel.
2014. okt. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
64%
a magánorvosnál is elkérik a tb kártyát, ezt ki kell fizetned
2014. okt. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!