Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Célországba elküldve - már...

Célországba elküldve - már két hete ez fogad a postai nyomkövetésnél. Még mennyi idő lehet? Ennyire lassú a posta?

Figyelt kérdés

Küldtem egy levelet az Egyesült államokba. A levél ajánlott és elsőbbségi. Nem kértem külön a légi postát, mert a postán azt mondták, a nemzetközi elsőbbségi levelek alapjáraton így mennek. Szépen ki is fizettem az 1000+ forintomat a levelemért. Viszont még mindig nem érkezett meg, a nyomkövetésnél pedig két hete a Célországba elküldve szerepel.

Járt valaki hasonló cipőben? Valami probléma lehet a levelemmel, vagy esetleg belassult a posta az ünnepek előtt?



2014. nov. 22. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ünnepekkor brutálisan lassú a posta minden évben. Tengerentúlra nem ritka a 1,5-2 hónapos kézbesítés.


Az hunbug, hogy mindig levegővel megy, mert nagyon-nagyon sokszor hajóval megy vagy pedig földi úton szállítják egy nagy reptérre (pl. Amszterdamba) és onnan majd repülővel. Persze az is már önmagában hetek, mire a nyomorul királyi posta 3 országgal odébb viszi a küldeményt, ott pedig meg fogják várni, amíg egy konténer megtelik, félig töltve nem indítanak el semmit. Végül ha szerencséd van repülőre kerül, nem hajóra...

2014. nov. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Felhívtam őket és rákérdeztem a dologra. A hölgy kedves volt, de úgy kellett kihúzni belőle, hogy az elsőbbségi is minimum 10 munkanap... szóval semmiről sem maradtam még le.

2014. nov. 24. 19:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Kár hívni őket, attól a pillanattól kezdve, hogy a csomag elhagyta a nemzetközi kicserélőüzemet és "útra kelt" a postának a leghalványabb fingja sincs, hogy merre jár.
2014. nov. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze, de azért kíváncsi voltam, mennyi ideig normális a levél érkezése. Ez szerint még valahol ringatózik vagy zötykölődik a levelem... (megnyugodtam legalább, hogy ennyi késés még teljesen normális, sőt)
2014. nov. 24. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!