Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átvertek facebookon, cipőt...

Kovács V kérdése:

Átvertek facebookon, cipőt vásároltam és nem érkezett meg az áru. Személyes adatait nem tudom. Ip cím alapján kinyomozzák, hogy ki ő? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Három hete facebookon egy focicipőt rendeltem 12.000ftért, az eladó letiltott árú sehol, elvileg még két embert átvert (kettőnket ugyanazt a 3.fiúnak egy másik bankszámlaszámot adott meg) Valószínűleg hamis néven futott,tel számot más egyéb adatot nem tudunk.Feljelentés után,Ip cím alapján megtalálja a rendőrség?Valószínűleg netkávézónól esetleg könyvtárból netezett,mert elég ritkán volt gépnél.Fontos lenne.előre is köszönöm!


Vilmos



#internet #facebook. csaló
2014. nov. 28. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Reménytelen. Ugye még soha nem hallottad, hogy előre nem fizetünk?
2014. nov. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sok helyen természetesen lehet biztonságosan előre fizetni netes rendelésnél is.


Az persze igaz, hogy egy random ismeretlen a Facebookon nem tartozik ebbe a kategóriába.


A legjobb amit tehetsz, hogy levonod a tanulságokat és elfelejted azt a pénzt.

2014. nov. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De 12.000ftomról van szó,sőt hármunkérúl ..így már bűncselekménynek minűsül,nem?És ha regisztrálták,hogy ki ült az adott gépnél?
2014. nov. 28. 15:38
 4/14 anonim ***** válasza:

Banki utalással küldted a pénzt, nem? Akkor annak nyoma marad, az egy konkrét személynek ment el, a bizonylattal tudod igazolni. Semmi szükség az IP-címre, azt te úgysem tudod, a Facebook meg a magyar rendőrségnek ilyen piti ügyben nem valószínű, hogy kiadja.


Menj be a lakóhelyed szerinti kapitányságra, és tegyél feljelentést, a banki utalás alapján könnyen megfogják az emberedet.

2014. nov. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
IGEN! banki átutalás történt Kovács Anna névre
2014. nov. 28. 16:12
 6/14 anonim ***** válasza:

Itt nem IP címet kell adni a rendőrségnek, hanem a banki adatokat.


Viszont 50e körül van a határ, ha még 1-2 károsultat össze tudtok szedni és a közös kár eléri az 50e ft-ot akkor jó eséllyel nyomozni fognak és pikk pakk megtalálják a banki adatok alapján - az ugyanis nem hamisítható.

2014. nov. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tudom,hogyha nem ip címet kell megadni,csak annyi volt a kérdésem az ip címmel kapcsolatban,hogy ha nem otthonról számítógépezett akkor is tudják azonosítani?
2014. nov. 28. 17:25
 8/14 anonim ***** válasza:

Lehetséges, csak nem sok értelme van mondjuk egy free wifi-t vagy egy netkávézót beazonosítani.


Ráadásul minek, ha a banki adatok egyértelműen elvezetnek a tetteshez.

2014. nov. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Viszont 50e körül van a határ"


50 alatt is simán fel lehet jelenteni, nyomoznak, és meg is fogják, bíróság elé is állítják. Ez biztos, mert engem mint eladót feljelentettek egy 5e forintos tételért, bíróság elé is állítottak.


(Az más kérdés, hogy én ártatlan voltam, a vevő volt a hunyó, ezért a bíróság nem marasztalt el.)

2014. nov. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"De 12.000ftomról van szó,sőt hármunkérúl"


Vili, ez volt a tanulópénzed. Tudod, a révész bére.

2014. nov. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!