Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek? Belevágnátok...

Ti mit tennétek? Belevágnátok a vállalkozásba?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van olyan fejlesztésetek, mely egyszerűbbé tenne bizonyos dolgokat. boldogok a vásárlók és az üzleti ügyfelek is.


Ugyanakkor lehet hogy a technológiai fejlesztés több embert is munkanélkülivé tenne. Nélkülözhetővé válna nem egy ember.


Ti hogy számolnátok el a lelkiismeretetekkel? Hogy néznétek majd ezeknek az embereknek a szemébe mikor csoportosan kimennek tüntetni?



2014. dec. 4. 06:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezen felesleges aggódnod, mert minden technológiai újítás munkahelyeket szüntet meg.
2014. dec. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Svédországban is mást gondolnak erről, meg Magyarországon is. Mégis mindkét helyen hozhatsz létre vállalkozást.


De amit az első írt igaz. A technológiai fejlesztés és a robotizálásnak van egy ilyen "mellékhatása", ettől tudja a vásárló vállalkozás számára, hogy költséget tudjon minimalizálni, vagy jobb esetben erőforrást átcsoportosítani.

2014. dec. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 verde ***** válasza:

Ha tényleg ilyen jó ötleted van, akkor ne gondolkozz rajta, vágj bele!

A világ halad előre, ha te nem teszed meg, más majd megteszi helyetted.

A robotika is jó példa, de pl. motorfűrész kitalálója szerinted, foglalkozott a kézi fűrészesek, fejszés favágók lelkivilágával, most meg mégis sokan dolgoznak azzal, a világ fejlődik, így több fát ki lehet vágni, egységnyi idő alatt...

Azért egy kicsit kíváncsi vagyok, hogy milyen tömegeket érintő ötlet ez, melynek a kitalálója a gyakorikérdéseken kéri ki a bevezetésről más véleményét. De ne áruld el, mert simán megcsinálom helyetted. :)

Sok sikert!

2014. dec. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt amit kitaláltál azt előbb-utóbb kitalálja más, aztán azon is túlhalad a fejlesztés később, vagy már nem lesz aktualitása, szóval egy személyben a világot megváltoztatni nem fogod, sem a fejlődést visszavetni. Maximum a saját sorsodban tudsz ilyen változásokat elérni.


Másrészt meg a technológiának a célja az emberek életének a megkönnyítése, hiszen az emberi élet célja nem a munka maga.


Ha belegondolsz nincsenek már liftkezelők és szerintem ostobaság is lenne, ha lennének, mert olyan munkát végeztek amire nincs szükség.


Nem volt viszont internet amikor gyerek voltam, mégis az ad nekem kenyeret és a jó ég tudja hány embernek még, tehát a technológia teremthet is munkahelyet.

2014. dec. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagy igazság utolsó.
2014. dec. 7. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!