Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti belevágnátok így egy...

Ti belevágnátok így egy házvásárlásba ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Most egy szoba konyhás pesti lakásban lakunk (saját lakás, a párom és a gyermekem velem laknak ott) 35 nm, alig férünk el. Ezt a lakást nem érné meg eladni. Van egy ház, Pest szélétől 15 percre, (vonat 30 perc + bkv 30 perc, kb annyi idő alatt beérnék dolgozni, mint a lakástól) Ez a ház 70 nm, jó elosztású, amerikai konyhás, nagy nappalis kertes tégla ház, de papíron gazdasági ingatlan. Még nincs teljesen kész, bent csak a beton alap van, nincsenek bent ajtók, és a fürdőszobában be kell tenni a kádat, csaptelepeket, wc stb, csatorna, csövek, szép járólap van. Ehez a házhoz fel kellene vennem 1 millió forint hitelt (vételárból még 800000 ft hiányzik, 100000 ftból a maradék anyagot megveszem, 100-as meg adó). Eddig 50000 ftot költöttem rá. (50 nm laminált padló + fólia alá, kandalló, mosogatópult, villanybojler) Ha felveszek hitelt, csak a lakásom kiadásából tudnám fizetni, meg valamennyit hozzá tudok tenni, de csak személyi kölcsönt lehet erre felvenni, vállalnátok?
2013. ápr. 9. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Te tudod mennyire megbízható az állásod. Mert a személyi hitellel könnyen be tudsz dőlni, ha esetleg elveszted közben a munkád. Ahogy olvastam a részleteket, elég sok munka van még a házon, egyhamar nem is tudtok beköltözni, addig meg a kiadásból sem lesz bevétel... Elgondolkoztató. Mondanám hogy bátraké a szerencse, de az elmúlt években annyian dőltek be a hiteleikkel, hogy én inkább óvatosságra intenélek.
2013. ápr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Engem ebben az egészben az zavar, hogy az épület gazdasági ingatlanként van nyilvántartva (nem lakás céljára szolgáló épület). Később ebből nem lehet gondod?
2013. ápr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ami munka ott van azt kb. 2-3 nap kell, hogy egyedül megcsináljam, a padló fél-1 nap, meg a fürdőszoba kell, és költözhető a ház, a többit meg majd apránként. Elvileg be lehet jelentkezni állandó lakcímbe, de nem tudom, hogy lesz e ebből probléma. (Közművek nincsenek, csak villany, víz házi vízműről, csatorna az emésztőbe megy.)
2013. ápr. 9. 11:19
 4/4 anonim ***** válasza:

bejelentkezve maradhatsz a régi lakcimen nem?

a ház vételára olcsóbb annyival hogy megérje hogy nem gazdasági?


nem tudsz a másik lakás terhére felvenni jelzáloghitelt?

asszem jóval kevesebb lenne a törlesztőrészlet.


az hogy van hogy nem vetted még meg de már költöttél rá?

2013. máj. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!