Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bérleti szerződés felmondása...

Bérleti szerződés felmondása - Mit tehetünk a jelenlegi helyzetben?

Figyelt kérdés

5 éves kislányommal és rokkant nyugdíjas édesapámmal élünk közös albérletben, 3,5 éve. Rendesen fizetünk, nem tettünk kárt a lakásban és természetesen maradni is szerettünk volna a jelenlegi albérletben. Azonban, a tulajdonos nyár végén hirdetni kezdte a lakást, mert az eladás mellett döntött. Ekkor azt mondta nekünk, hogy ne keressünk új albérletet, mert szeretné olyan személynek értékesíteni a lakást, aki befektetési céllal vásárolna. Szóval nem is nagyon foglalkoztunk az új albérlet keresésével. Sőt, mivel a egészen novemberig nem sikerült eladnia a lakást, azt mondta, hogy nem is hirdeti tovább, hiszen itt a tél, és egy kisgyerekkel nem akar minket kitenni. Ennek ellenére továbbra is jöttek az érdeklődők, és végül december 6-án a tulajdonos bejelentette, hogy eladta a lakást és nekünk mennünk kell. Szóban mondta fel az albérletet és azt mondta január 20-ig el kell mennünk. A szerződésben 30 napos felmondási idő szerepel, viszont ennyi idő alatt szinte lehetetlen új lakást találnunk egy kisgyerekkel, tulajdonképpen "üres zsebbel".A jelenlegi helyzetünkben nem tudnánk kifizetni kb. 2 havi kauciót egy másik helyen. A kérdésem az lenne, hogy mit tehetünk ilyen helyzetben? Az új tulajdonossal szerettünk volna egyeztetni, hogy nem adna-e esetleg némi haladékot, ám a korábbi tulajdonos, aki felmondta a szerződésünket, nem mondja meg, hogy ki az új tulajdonos... Titok. Se egy név, se egy telefonszám. Már az is felmerült bennünk, hogy csupán ki akar tenni minket, bár nem tudom, hogy akkor ezt miért nem lehet nyíltan megmondani. :( Viszont, ha nem hiteget minket azzal, hogy befektetőnek adja el a lakást és nem kér meg arra, hogy ne keressünk még új albérletet, akkor most nem kellene kapkodnunk, hogy 30 nap alatt oldjuk meg a lakásproblémát. Nyakunkon az ünnep, és most tehetetlenül állunk, hogy hová is mehetünk pénz nélkül 2-3 hét múlva. Valóban tartanunk kell magunkat ehhez a 30 naphoz? Mi történik, ha nem sikerül határidőre elmennünk? A tulajdonos azt mondta, hogy holnap hozza a felmondásról szóló papírt, amit ő visszadátumoz december 6-ára, amikor is szóban megtette a felmondást. Ezt megteheti? Köteles vagyok aláírni azonnal a felmondást? Vagy van arra lehetőségem, hogy mielőtt aláírom, elmenjek egy ingyenes jogsegély szolgálathoz tanácsot kérni?

(Hozzáteszem, december 6. óta folyamatosan keresem az új lakást, ám mindenhol 2 havi kauciót kérnek, ami 110 ezer Ft kb. Ennyi pénzem nincs és még csak kölcsön sem tudok kérni. :( Mit tehetek ebben a helyzetben?)



2014. dec. 21. 18:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
91%
Így van, a bérbeadó jogszerűen, de szemét módon járt el. Morálisan fel vagytok hatalmazva, hogy ti is jogszerűen, de szemét módon járjatok el vele szemben.
2014. dec. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
42%

# 10


Nem a tulaj hibája, hogy a kérdeznek nincs pénze.


Neki viszont kell a pénz. Nem tudhatod, hogy mire - lehet akár neki is a gyereke miatt.


De akárhogy is, nem a főbérlő a hibás azért, mert a SAJÁT LAKÁSÁT el szeretné adni! Ez egy kifacsart gondolkodásmód...

2014. dec. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
74%
Ezzel nincs is semmi baj, csak akkor közölje a bérlőjével, hogy mire számítson, hogy neki is legyen ideje találni lakást, ne karácsony körül kelljen pár hét alatt lakást találnia, amikor így is kiesik egy csomó idő. Az megint más, ha tényleg rögtön el tudja adni, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy szándékosan verte át a kérdezőt, hogy fizesse a bérleti díjat, ameddig csak lehet, nehogy elköltözzön előbb.
2014. dec. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
58%

A bérbeadó felmondási ideje minimum 3 hónap a 2013. március 1-je előtt kötött szerződésekben. Ha más van a szerződésben, akkor is, mert magánjogi megállapodással a törvényt nem lehet felülírni -> a 30 nap kikötése a bérbeadói rendes felmondásra jogilag semmis, annak bíróságon nem tud érvényt szerezni.


Kilakoltatási moratórium mindenkire érvényes, bérlőkre is. Akkor is, ha megszűnt a bérleti szerződés (a kilakoltatás eleve csak akkor merül fel, ha a szerződés már megszűnt - amíg van érvényes szerződés, addig miért is lakoltatnának ki?). Nyugi, mire jogerős végzése lesz a kilakoltatásról, már lehet, hogy a következő télnek is vége lesz, úgyhogy ez titeket aligha érint.


Ha időközben eladja az ingatlant, az a bérleti szerződés érvényességét nem érinti. Az új tulajdonos lesz a bérbeadó, és ugyanúgy mondhatja fel a szerződést, ahogy a régi felmondhatta volna.


Úgyhogy bőven van időtök legalább a következő lakás kauciójának összespórolására.

2014. dec. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!