Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes most tőzsdén olajat...

Érdemes most tőzsdén olajat venni?

Figyelt kérdés
Mivel most nagyon lent van az ára, azért gondoltam.

2015. jan. 17. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.
2015. jan. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A "királyok útja" stratégia szerint igen, bár az inkább értékpapírokra vonatkozik, de mivel az USD értéke hosszú távon folyamatosan csökken, és az olaj mennyisége is, így hosszú távon elég valószínű hogy árfolyamnyereséget könyvelhetsz el. Érdemes azonban figyelembe venni a kamatrátákat, a Brent Crude Oil-nál pl. most elég alacsony, szóval a nyitott pozíció folyamatosan viszi a pénzt.
2015. jan. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd, hogy szerinted miért nem?
2015. jan. 17. 13:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"mivel az USD értéke hosszú távon folyamatosan csökken"


Ezt miből gondolod? Nekem úgy tűnik mindennel szemben erősödik (EUR, JPY, AUD, CAD, stb.)

2015. jan. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul fogalmaztam, a pénz értéke, így a dolláré is hosszú távon folyamatosan csökken. A modern gazdaságokban a defláció eléggé ritka, és többnyire káros is, hiszen ha önmagában a pénz tárolása is nyereséget hoz, akkor nincs értelme vállalkozásba fektetni, csökken a fogyasztást, és mondanám hogy stb, de hirtelen nem jut eszembe több. De pár cikket már elolvastam ezzel kapcsolatban, és általában így van.
2015. jan. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként valahol még azt is olvastam, hogy amikor a pénz önmagában is értéket képviselt, (pl aranyérme) akkor is létezett az pénz elértéktelenedésének a fogalma, az arany értékének a változásától függetlenül. A pénz romlását az érme aranytartalmának a csökkenésével oldották meg.
2015. jan. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes megvárni, míg egyértelművé válik, hogy megfordult a trend, utána határozottan igen, érdemes olajat (ill. olaj certifikátot v. ETF-et) venni.
2015. jan. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!