Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha kiveszek ennyi szabadságot...

Ha kiveszek ennyi szabadságot azzal veszélyeztetem az állásom? Mekkora valószínűséggel engednek el ilyen hosszú időre?

Figyelt kérdés

Egy nagy multinacionális vállalatnál dolgozom, ez az első évem (irodai munka).

Eldöntöttem, hogy szeretnék levelező tagozaton tanulni az egyik egyetemen, ehhez viszont ki kell vennem 4 nap szabadságot, mivel nem rendelkezem a felvételhez szükséges érettségi eredményekkel. Ezen kívül kelleni fog egy nap nyár végén, amikor elmegyek beiratkozni az egyetemre. A probléma, hogy én már hosszú évek óta el szeretnék utazni egy bizonyos helyre. Mielőtt belekezdek az új tanulmányokba meg kellene valósítanom közben nem lesz rá időm. Ehhez kellene nekem 3 nap (augusztus 20.-ai héten egész héten távol lennék).


Ez azt jelentné, hogy májusban 2 nap, júniusban 2 nap, augusztusban a 3 nap utazás + 1 nap beiratkozás = 8 nap.


8 nap szabadságra van szükségem, úgy, hogy ez az első évem és a betanulási fázisom végén vagyok. A kollégáim nem nagyon szoktak szabadságot kivenni.


Merjek ennyit kérni vagy inkább ne?


Köszönöm!


2015. febr. 14. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Mi az, hogy merj-e? A törvény előírja a szabadságok számát. 8 simán benne van.
2015. febr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
minimum évi 20 nap szabadságod van törvény szerint, tehát értelmetlen a kérdésed....a munkáltatók meg pláne örülnek, ha apránként veszed ki és nem egybe akarod a 3-4 hetet
2015. febr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már miért ne vehetnél ki szabadságot?

Mindenkinek van egy évben meghatározott számú nap, amit kivehet, sőt mondhatni ki is kell venni.

Én tavaly szeptember végén kezdtem egy cégnél, december végéig, mivel van gyerekem, erre az időre járt 7 nap szabadságom. Nemhogy kivehettem, ki is kellett vennem, mivel a következő évre nem igen vihettem át.

Csak jelezd előre, beszéld meg, hogy te ezekre a napokra szeretnél szabadságot kivenni.

2015. febr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Attól tartok, hogy rossz pontot szerzek ezzel a dologgal.
2015. febr. 14. 18:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Megnyugodhatsz, hogy a cég egyik vezetője sem fog álmatlan éjszakákat tölteni azután, miután kirúgott.


Ezek után a rossz ponton gondolkodni felesleges, míg a munkádat hibamentesen elvégzed!

2015. febr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!