Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Itthoni kártyáról átutalás-ang...

Itthoni kártyáról átutalás-angliai kártyára, mibe fog ez nekünk fájni?

Figyelt kérdés
Szóval , a sztori lényege, hogy kint leszünk rokonnál 1 hétig, ellenben nincs annyi money jelenleg,amennyit szeretnénk... És mivel ahogy kimegyünk,másnap érkezik meg párom fizetése magyar kártyára, arra gondoltunk, hogy ott kint melegében rögtön elutalunk rokon ANGOL kártyájára egy összeget. Kb mennyi idő,míg ez nekünk megérkezik, és van e bármi anyagi hátulütője? Előre is Köszönöm, ha valaki értelmes választ ad!
2015. febr. 22. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem árt tisztázni pár dolgot.

Kártyán nincs pénz, kártyára nem lehet utalni. A pénz a bankszámlán van, a bankszámlára lehet utalni. A kártya nem más, mint egy kulcs a bankszámlán lévő pénzhez.

A te esetedben teljesen felesleges magyar és angol számla között utalni, hiszen a bankkártyák lényege, hogy az egész világon használhatóak. A te bankkártyádon is van Visa vagy Mastercard embléma. Ezek nélkül ma már nincs bankkártyakibocsájtás. Tehát nincs olyan, hogy CSAK magyar bankkártya és CSAK angol bankkártya, hanem ezek bárhol használhatóak.

2015. febr. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
...:) Természetesen én a bankszámlára gondoltam, és igen, bár kártyát írtam, gondoltam, hogy ez egyértelmű, ezek szerint van,akinek nem...:) Köszönöm a választ, azért várok még, azokat is előre köszönöm!
2015. febr. 22. 19:49
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Mire varsz meg, amikor megkaptad a teljesen korrekt valaszt? Minek akarsz utalni, amikor a kartyadat tudod kint is hasznalni?


Amugy nezz utana a bankod weboldalan, hogy mennyibe kerul a kulfoldi utalas. Minden banknal mas koltseget szamolnak fel, nincs 'atlagos' osszeg.

2015. febr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Sokkal drágább elutalni a pénzt és kint a rokon kártyájáról felvenni, mint kint eleve a magyar kártyával felvenni. De főleg úgy érdemes, hogy eleve kint a magyar kártyával fizetni, az ugyanis ingyenes (a legtöbb esetben legalábbis).
2015. febr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha normális a rokon, és te se akarsz túl sokat költeni-mivel egy hétig lennél ott, gondolom nem sok költekezés lenne, csak szuvenírek, apró ajándékok-, akkor meg lehetne beszélni, hogy most kölcsönöz x összeget, és majd mikor hazajön a rokon látogatóba, te visszaadod neki, úgy is kell neki forint. Így nem veszít senki az átváltással. Mi így csináljuk.
2015. febr. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!