Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Táppénz, TGYÁS, GYED alap 2....

Táppénz, TGYÁS, GYED alap 2. babánál?

Figyelt kérdés

Kislányom 16 hónapos, vele GYED-en vagyok. Most várjuk a kistesót, aug. közepére vagyok kiírva. 2004 óta folyamatos a munkaviszonyom, bruttó bérem 190.000 Ft.

Ha most visszavetetem magam, kiveszem a kb. 50 nap felgyülemlett szabimat, majd betegszabi, táppénz a baba megszületéséig, akkor mi lesz a táppénz, TGYÁS, GYED alapja?

A szabira, betegszabira járó rész, vagy a minimálbér 2 x, vagy a sima minimálbér? Mert már mind a 3 verziót hallottam.

Légyszi segítsetek!

Előre is köszönöm!


2010. febr. 17. 07:25
 1/2 anonim válasza:
Miért nem maradsz gyesen és akkor kapod a tgyást és a béredet veszik alapul, kvázi minden kezdődik elölről, mint az elsőnél. Ha táppénzre mész, akkor kevesebbet fogsz kapni. Ma beszéltem az oep-pel. Hívd fel őket nagyon készségesek!
2010. febr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Válaszodat köszönöm szépen! Én azért szeretném kivenni a szabimat, meg utána táppénz, mert úgy tudom, hogy a táppénznél a GYED folyósításának az alapját veszik, tehát ez is sokkal több, mint most a GYED-em, meg ugye a szabira is többet kapok, mint most. A párom a 2. baba születéséig a GYES-t is igénybe veheti, tehát ez is +. A baba születése után meg a TGYÁS és a GYED alapja is a min. bér 2x-e, vagyis függetlenül attól, hogy visszamegyek-e szabira és táppénzre, avagy sem.

Legalábbis nekem ezt mondták, csak van, aki szerint nem így van, és ezért kérdeztelek itt titeket, hátha ti tudtok nekem segíteni, hogy hogy is van ez pontosan.

Mert azt nem szeretném, hogy a szabi meg táppénz miatt esetleg csak min.bérrel számolják a TGYÁS-t és a GYED-et!

2010. febr. 20. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!