Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay-en kéri tőlem a vásárló...

Ebay-en kéri tőlem a vásárló a tracking number-t, de az nincs. Mit írjak neki? Félek, hogy letagadja a csomag érkezését, ha nem írok tracking number-t!

Figyelt kérdés

Aukcióval adtam el valamit kb. 1 ezer Ft-ért, ezért a posta díjba nem fért bele a nyomkövetés. Félek, hogy letagadja a levél megérkezését, ha megtudja, hogy nincs tracking number, mivel még soha nem fordult elő, hogy bárki is kérte volna ezt tőlem.


Mit mondjak neki, hogy nehogy visszakérje az árát?

(Nekem ezer Ft is pénz, azért agyalok ezen...)



2015. márc. 25. 14:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Ha ennyire spur vagy, nincs mivel bizonyitsd a kuldemeny megerkezeset, akar le is tagadhatja.
2015. márc. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nemzetközi küldemény? Mert a magyar postánál minden nemzetközi küldeménynek (még a levélnek is!) van rakszáma, ami egyenlő a tracking numberrel.
2015. márc. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

És azt a rakszámot honnan lehet tudni, ha nem kaptam semmit a levél feladása után? Mivel nem ajánlottan adtam fel (mert az plusz ezer Ft lenne, nem érte volna meg eladni sem).


Az ajánlott küldeményen ott van egy olyan, hogy küldeményazonosító, de ez nem ajánlott volt...

2015. márc. 26. 12:01
 4/13 anonim ***** válasza:
Nemzetközi levél esetén van olyan, hogy nem ajánlott?
2015. márc. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

(még a levélnek is!) van rakszáma - hol elsz???


Welcome to Hungary!


10 eves kulfoldi eletem alatt kabe 5, azaz ot csomagom ment a levesbe, mert Magyarorszagrol csak sima legipostaval adtak fel es nyomkovetesi szam nelkul nem volt mivel panaszkodni a rokonoknak a postan mikor honapok teltek el es a cucc sosem erkezett hozzam. Azota mindent szigoruan ajanlott kuldemenykent adnak fel, ami qrva draga, de legalabb tutti hogy megerkezik.


Nem tudsz mit tenni, csak remenykedni hogy meguszod es tanulni az esetbol, hogy legkozelebb hozzaadod a listazasi arhoz az "ajanlott kuldemeny" dijat, es fizeti a vasarlod, vagy szivod a fogad, hogy nem tudod igazolni hogy megerkezett es kenytelen vagy refund-ot adni.

2015. márc. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%
Bár én csak vevő voltam eddig, de a több tucat rendelésemből eddig 1 volt olyan, amihez kaptam számot, kérés nélkül. Az összes többinél írtam az eladónak, hogy szeretném megkapni, de mind azt válaszolta, hogy az ottani szigorú szállítási feltételek miatt nem tudta ajánlottként feladni, mert nem érte el a megszabott értéket (mindent Kínából rendeltem, náluk olyan 25 USD körül/felett van), csak pár dollár pluszért lehetne, amit nekem kéne fizetnem, mert hogy neki az már sok lenne az ingyenes szállítás mellett. Mindent meg is kaptam időben, de ha már van rá mód (tudom, csúnya dolog), az ember miért ne tegye, hogy visszaköveteli a pénzt, annak ellenére, hogy bármi gond nélkül megkapta? Hogy őszinte legyek, én azon az 1 terméken kívül mindnél ezt csináltam. És biztos vagyok benne, hogy vannak még ilyenek. Lényegében csak a szerencsén múlik ilyenkor, hogy egy becsületes embert fogjál ki, mivel a legtöbben úgy vannak vele, hogy megszerezzék, amit akarnak, de a pénz is megmaradjon.
2015. márc. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Írd neki hogy nincs... szerintem a legtöbb ember azért még mindig megbízható. Ha nem vered át akkor ő sem fog téged.
2015. márc. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

4#


Igen, van nemzetközi levélben is (Európába is és Európán kívülre is) nem ajánlott változat. Én postakész borítékot szoktam venni, abban adom fel a cuccokat, de azon belül is van ajánlott és nem ajánlott. Én a nem ajánlottat szoktam választani. Szóval Ez biztos, most az utóbbi pár hétben is adtam fel ilyet.


5#

Igen, én is így gondolom, hogy ajánlottként kellene feladnom, de csak nagyon apróságokat adok el a saját szórakoztatásomra (pl. volt amiből végül 100 vagy 200 Ft "hasznom" lett, magyarán semmi), és ha még hozzátenném az ajánlott szelvény árát is, akkor már mínuszba mennék, a vevő meg nem ad ki apróságokra annyi postaköltséget. :(


6#

És nem fogott meg még az ebay?


7#

Hát remélem. :)

2015. márc. 27. 03:47
 9/13 anonim ***** válasza:

6. vagyok.


Nem, nem volt gond, mivel nem az eBay felé jeleztem a gondot, hanem az eladónak írtam, hogy már több mint 30 napja várom, és letelt az idő is, amit a szállításra írt, én pedig nem kaptam meg azóta se. Ő pedig felajánlotta, hogy újraküldi vagy visszautalja a pénzt a bankszámlámra. És mindig mástól rendeltem a dolgokat. Egyszer mondjuk jogosan kértem vissza, mert egy ruhát rendeltem, ami a képen világos szürke volt, a valóságban viszont már inkább egy kifakult feketének tűnt messziről nézve (tudom, írják, hogy a színben lehet eltérés a fényképezés és a monitor beállítása miatt, de azért ekkora nem). Másrészt egy combközépig érő ruha volt, nekem meg még miniszoknyának is mini volt (pedig direkt S helyett L méretben rendeltem, mert az ázsiaiaknak kisebbre szabják). Vissza is küldhettem volna, de a postaköltség több lett volna, mint a ruha ára. De azért kiemelem még egyszer: tudom, hogy nem vagyok becsületes és egyáltalán nem követendő példa ez, de ha az illető megadja a lehetőséget, miért ne használhatnám ki? Meg mindig Kínából rendelek, valamikor láttam, hogy az egyik eladó originált állapotú szoknyát nem egészen 3 forintér árult ingyen szállítással, míg másnál ugyanaz 8 ezer volt, plusz postaköltség. Aki meg fillérekért, ingyen szállítással árulja a dolgait, az meg is éri a pénzét, kétlem, hogy neki ebből haszna lenne. Sokszor gondoltam arra is, hogy az ilyeneket megveszem majd, és itthon eladom őket rendes áron. Ha meg egyszer valami gond lesz, gyorsan törlöm a fiókomat vagy hamis adatokat írok be, hogy ne találjanak meg.

2015. márc. 27. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

Ritka ócska egy ember vagy utolsó.


"de ha az illető megadja a lehetőséget, miért ne használhatnám ki?"


Ha adódna egy lehetőség, hogy megerőszakoljalak egy sikátorban úgy, hogy senki sem látja és én kihasználnám (mert miért ne, adódott...) akkor gondolom másként vélekednél erről a kérdéskörről...

2015. márc. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!