Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megnézetem egy ingatlant egy...

Megnézetem egy ingatlant egy ingatlaniroda által. Vajon ha később megveszem közvetlenül a tulajdonostól, rájöhet valahogy az iroda és követelheti rajtam a jutalékot? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kb fél éve megnéztem egy ingatlant, mikor a szokásos módon aláíratták a papírt, hogy ha nem rajtuk keresztül veszem meg, akkor fizetnem kell nekik jutalékot. Akkor nem tudtunk megegyezni a vételárban, így hagytam a dolgot.

Időközben a tulaj szerződést bontott az irodával és már saját maga árulja, jóval olcsóbban mint akkor. Ráadásul az ingatlanos se dolgozik már annál az irodánál.

Így is követelhetik rajtam? Figyelik ezt egyáltalán?



2015. ápr. 2. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:

HA minden úgy van ahogy leírtad semmi jogi/anyagi gondod nem lehet!


Az más kérdés,hogy a tulaj szerződésbontását elfogadta-e valóban az iroda,mert ha nem,akkor TŐLE követelheti a cég a jutalékot! De téged ez sem érint.

2015. ápr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De amit aláírtam abban az volt, hogy ha nem az ő közreműködésükkel veszem meg, akkor a vételár 3%+áfát kell nekik fizetnem. Csak azt nem tudom, hogy ha ők szerződést bontottak, akkor mi a helyzet.
2015. ápr. 2. 12:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Tőled nem követelhet senki semmit, legfeljebb az eladótól, de az sem valószínű.
2015. ápr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Most olvastam a kommentedet, te miért írtál alá velük bármit is? A jutalékot az eladótól szokás elvenni, nem a vevőtől.
2015. ápr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. Vagyok.


Amennyiben a tulaj ÉS a cég is felbontotta (nem csak felmondta!)a szerződést akkor téged SEMMI nem köt!

2015. ápr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4. Ezt sok cég csinálja,így védik le magukat attól,hogy a hátuk mögött szerződj.
2015. ápr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy felbontották, vagy csak felmondta. Ezek szerint ha csak felmondta, akkor probléma lehet.
2015. ápr. 2. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!