Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti mire költenétek? Légyszi,...

Ti mire költenétek? Légyszi, olvassátok el, és adjatok tanácsot! 20/L

Figyelt kérdés

Bizonyos okok miatt úgy alakult, hogy csak annyi diákmunkát tudtam/tudok vállalni, hogy kb. 40E Ft-om lesz. Nos nekem ez már nagyon sok pénz, és nem tudom, mire költsem, annyi minden kéne :/


A telefonom egy halál, megőrülök tőle. A bátyámé volt, szóval már elég öreg. Ütött, kopott állapotban került hozzám, szégyellem elővenni is, mégis csak lány vagyok...

De nem is ezért utálom annyira, hanem mert már szinte működésképtelen, teljesen használhatatlan, tiszta idegbeteg leszek tőle. Szóval telefont szeretnék venni, de ha már telefonra költök, az olyan legyen, amitől nem kaparom a falat idegemben. Egy fehér Sony Xperia M2-t szeretnék, bár ez kicsit többe kerül, mint 40E Ft, de arra gondoltam, kérnék kölcsön apumtól.


De ott van még az is, hogy a szobám is tiszta szégyen, 20 éves vagyok, de de még egy fiú sem járt a szobámban, sőt még a barátaim sem. Lejövök az életről tőle, tiszta depressziós leszek ebben a szobában. Kéne festés, új függönyök, új szőnyeg, pár új holmi (pl. egy éjjeliszekrény vagy egy íróasztal...az íróasztalom nagyon ciki...vagy valami szobanövény, egy állólámpa vagy valami...).


De ugye attól, hogy van szupi telefonom, vagy jó a szobám, nem lesz barátom, szóval magamra is kéne költeni. Persze akkor nem mindet magamra költeném, adnék belőle anyának is. De azért mégis lenne pár új ruhám, stb, stb...amik egy lánynak kellenek. Azért ez a "megoldás" tetszik a legjobban, mert akkor több mindenre költhetném. Mert ugye ha telefont veszek, annyi, csak egy telefon. Vagy ha a szobámra, akkor arra is rámegy az egész. Sőt, ezekhez még kiegészítés is kéne...


De arra is gondoltam, hogy lehet inkább félre kéne tennem. Szóval tanácstalan vagyok...:/



2015. ápr. 18. 13:47
1 2
 1/12 anonim válasza:
90%
WTF????!!?!?!?!!?!?!
2015. ápr. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mit nem értesz ember?
2015. ápr. 18. 13:51
 3/12 anonim válasza:
46%
Küldj képet magadról, ha tetszel, onnantól nem kell se erre, se arra költened :P
2015. ápr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem ismerkedni szeretnék, csak tanácsot, de azért kössz az ajánlatot.
2015. ápr. 18. 14:01
 5/12 anonim válasza:
73%
Bocsi nem ide akartam:*
2015. ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
Szia, én a helyedben a szobát csinálnám meg, szerintem az fontosabb. Festéket megveszed, megkérded apud, bátyád, hogy segítsenek és kifestetek. Ikeában nagyon jó árban vannak nagyon szép asztalok, szekrények, polcok. Szerintem 40 ezer forintból tudnál mit alkotni a szobádban. A telefon meg őszinte legyek engem soha nem izgatott. Én nyugodtan megtehetném, hogy 100 ezerért vegyek telefont, diákmunkából heti 2 nap dolgozom, havi szinten olyan 100-120 ezer forint bevételem van + sportfogadással is megvan a havi 100-150 ezer forint bevételem, de mégis egy 30 ezer forintos telefonom van. Miért? soha nem vágytam jobbra, mint tudjon zenét lejátszani meg telefonálni, ennyi. Engem is szóltak már meg miatta, de nem foglalkozok velük. Akik ilyenért megszólják az embert, nagy részük kapott egy jó telefont, anyuci meg apuci felvette rá a hitelt azt lehet beszólogatni másoknak, de az ilyen emberek mit érnek el az életben, semmit.
2015. ápr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

"Ikeában nagyon jó árban vannak nagyon szép asztalok, szekrények, polcok."


Vannak 20-40%-al olcsobban is, pl. svedbutor.hu, olx.hu, stb.

2015. ápr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igazából nekem sem az a lényeg egy telefonnál, hogy nem tudom én milyen hiper-szuper legyen, ilyen-olyan alkalmazásokkal, csak ne fagyjon le, ne egy évet kelljen várni, mire betölt valami, meg szép képet csináljon.

Eddig ilyen 20-26E Ft-os telefonjaim voltak, ezekkel mind ez volt a probléma :/

Köszi amúgy a tanácsot, meggondolandó...

Esetleg lányok, ti hogy gondoljátok?

2015. ápr. 18. 14:59
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem lépésekben. Most mindent egyszerre szeretnél, amit meg is értek. Én a szobával meg pár új ruhával kezdeném. És szépen lassan a többit :) Hajrá
2015. ápr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Hozzájutottál egy viszonylag nem kevés összeghez és elkezdtél gondolkodni rajta, hogy mire költhetnéd.

Aztán rájöttél, hogy igazából mindenre tudnád, de pont emiatt megzavar a bőség.

Ezek igazából, mind nem a legfontosabb dolgok az életben.

Ha telefont veszel azzal a külsőt mutatod, ha a szobádat, akkor a belsőt. Pl. láttam olyat h a ház fala be volt DŐLVE, de a 2 éves Mercedes ott állt az udvaron...

Lehet, hogy hosszabb távon jobb lenne félre tenni a pénzt, de nem tudom h mennyire kell jelenleg nélkülöznöd, az is lehet h jót tenne (magadnak), ha most magadra fordítanád.

Ezt neked kell eldöntened.


Mindenesetre kezdj el gondolkodni, hogy mit szeretnél a jövőben magaddal kezdeni. Munka, Állás, Saját ház/lakás, Saját magad képzése (jogsi, nyelvvizsga, vmilyen képesítés). Ezekhez is pénz kell. Sok Sikert!!! :D

2015. ápr. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!