Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe lenne érdemes fektetni...

Mibe lenne érdemes fektetni párszázezres összeget 19 évesen?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodom, hogy milyen értelmes dologra költsem a pénzem. Fiatal vagyok, hosszú távú tervekre vagyok kíváncsi. Megpróbálom valamilyen szinten megalapozni a jövőmet. Minden ötletet meghallgatok.

2015. ápr. 20. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Én elindítanék egy lakás-előtakarékosságot. Mivel megvan a pénzed a befizetésre nem kell aggódnod azon, hogy miből perkálod be. Az állami támogatás havi 20e-s befizetésre (évi 240e) évi 72e forint ami bőven a banki kamatok felett van és teljesen kockázatmentes. 4 év után egész szép összeg jön össze ami mellé kaphatsz kedvezményes kamatot is.


A másik kockázatmentes megoldás az állampapír.


Persze lehet nyerészkedni, kockáztatni. Esetleg vállalkozásba vagy tanulásba fektetni. Ismeretlenül nehéz tanácsot adni.

2015. ápr. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vree ***** válasza:
100%
Tanfolyamokba.
2015. ápr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Prémium államkötvény TBSZ-számlán, vagy ha nagyon kockázatvállaló vagy, akkor ETF-portfólió TBSZ-számlán. Ha állampapírt veszel, akkor az Államkincstárnál érdemes számlát nyitni, mert ott ingyenes. Egyébként kizárólag a KBC Equitashoz érdemes tanácsért fordulni, ott talán meg tudod úszni, hogy rád tukmálják a saját gagyi befektetési alapjukat.
2015. ápr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezüst érmékbe.
2017. okt. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!