Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen csillagászati teleszkóp...

Milyen csillagászati teleszkópot érdemes venni?

Figyelt kérdés
Olyanok érdekelnének leginkább , amivel akár ködöket , esetleg galaxisokat is lehet látni . (legolcsóbban mennyiért lehet hozzá jutni?)

2015. ápr. 16. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem rövidet és vastagot. Ha hosszú és vékony, azzal nem érsz semmit… Főleg, ha „ködöket” akarsz nézegetni.

[link]

2015. ápr. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem nagyon értek hozzá .... Legtöbb tudásomat e téren a discoveriből szereztem be.Ennek oka nem a olvasáshoz való hozzá állásom , hanem diszlexiás vagyok, így nehezen tudom felemészteni az olvasottakat.

Régóta érdekel a téma, régóta szeretnék 1 távcsövet, de nem szeretnék olyat amivel csak 1-2 bolygót lehet jól látni ....

2015. ápr. 16. 19:04
 3/7 anonim ***** válasza:
15%
Első egy hü lye.Ő tipikusan az aki a nagyságát nézi tehát nem ért hozza semmit.Apokromát lencsés a csúcs és hihetetlen de legfeljebb 150mm es az átmérője.Aztán ott a lencsés az is nagyon jó.De mondok egy példát vegyünk egy 305mm es newton teleszkópot és egy Apokromát 150mm-es méretben.Na az apokromát simán lenyomja mindenben,pl mentes a szín és képi hibáktól pedig fele akkora vastag...Szóval a méret nem minden ahogy a nagyítás sem.30.000ft os teleszkópokra szokták eladni úgy hogy 500x os nagyítás.Na az akkora árban parasztvakítás mert az tuti hogy emmit sem látsz akkora nagyításnál.Több millios teleszkópoknak is általában 1000-1500as nagyítások vannak de az tuti hogy látsz is sok mindent mert minőségi lencse van benne.
2015. ápr. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]

Ezzel szemezgetek, találtam használtan 22e forintért.

Linkelt oldalon vannak vélemények...


"Kellő türelemmel a legfényesebb galaxisokat, csillaghalmazokat is távcsővégre kaphatjuk. (persze megfelelő ókulárok segítségével)"


Tehát ezzel akkorlehet látni a galaxisokat + okulárral ?

Ha igen ennek az ára mennyire vészes ?

2015. ápr. 16. 20:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem ajánlom a segédtükör kitakarás miatt! Sokan jobban járnál mondjuk egy 80-90/900-as refraktorral. A fényesebb ködöket, galaxisokat azzal is látni fogod!
2015. máj. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok! Ez egy hasonló kérdés, ebből tanulhatsz! :) én írtam a válaszokat. Ha bármi kérdésed van ezzel kapcsolatban, akkor nyugodtan Írj! ;)


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__68..

2015. máj. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 riczakodex válasza:
Hali! Ha már itt vagyok engem is érdekel ez a dolog nekem is kérdésem lenne mert venni szeretnék valami fain távcsövet. Nekem azt mondták konkrétan hogy 150ezer Ft-ot érdemes rászánni, és olyat kéne venni amiben van olyan cucc ami képes követni a bolygót mit épp szemügyre vennék mert ugye a föld mozgása miatt csak kevés ideig lehet a távcsövet rajta tartani. Márkanevet esetleg ha tudtok ajánlani vagy egy linket küldeni amire érdemes lenne pénzt költeni megköszönném!
2015. aug. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!