Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán mire gondol az az...

Hargitai János kérdése:

Vaterán mire gondol az az eladó, aki megvárja hogy előbb a vevő értékelje őt, és Ő csak az után értékeli a vásárlót?

Figyelt kérdés

Szoktam vaterán eladni is, vásárolni is..

De a falra mászom azoktól az emberektől, akiktől megveszek valamit, és Jó vevő módjára gyorsan jelentkezem és utalok, vagy rendesen megjelenek adott helyen adott időben. Átveszem az árút, Haza viszem és nyilván tesztelem egy ideig ha olyasvalamiről van szó. pl 1 processzor...

Pár nap múlva Értékelem az adásvételt. Hogy rendben ment minden jó a termék stb... És kisvártatva megjön az eladó értékelése is....


Ha az eladó tudja hogy nem vert át, mert jót kaptam... Időben jelentkeztem és utaltam, vagy átvettem a terméket.. Mi a túróra vár az értékelésével??

Fél hogy rossz értékelést kap??? És akkor még van esélye visszavágni?? vagy mi??

Szerintem ez Méltatlan.. Én mint vevő megtettem a magamét ne lesse már, hogy mi sül ki a dologból...



2015. máj. 3. 00:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
46%

" Nőjünk már fel!"


Akkor hajrá, nőlj fel és értékelj eladóként elsőnek. Látom nem érted az értékelès lényegét. Segítek: a vevőt értékeli az eladó, a vevő dolga pedig fizetni. Ha fizetett akkor megérdemli a pozitivat!

Ez nem jelenti az ügylet végleges lezárását! Ha reklamacio van azzal foglalkozni kell ettől még.


Nem is értem milyen kifacsart gondolatmenettel akarod megmagyarázni, hogy a vevőnek kéne először értékelni. Ez csak annak az eladónak jó aki bosszúnegativot szetetne adni.

2015. máj. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
46%

"Ha fizetett akkor megérdemli a pozitivat!"


Kedves barátom, nem. Az, hogy fizetett, az feltétele volt, hogy megkapja az árut, és egyáltalán kézbe vehesse. Azt az árut, ami nagyon könnyen lehet, hogy nem is felel meg neki. Ha fizetés után az eladó lepozitívozza a vevőt, és utána a vevő kitalálja, hogy nem felel meg neki a termék, az egyik lehetséges ügymenet, hogy termék vissza, pénz vissza. Nos, ha így végül nem hiúsult meg az adásvétel, nem is jogos, hogy a vatera jutalékot számlázzon az eladónak, ugye? Pedig pozitív értékelésnél ez automatikus, és vétózhatatlan. Ebből is látszik, hogy ezt nem így találták ki.


De kedves barátom, áruld el, a te véleményed szerint ilyen esetben mi a teendő?


Akármennyire is nehéz, de hidd el, az egyetlen ésszerű időpontja az eladó értékelésének az, amikor a vevő jelezte, hogy számára a termék megfelel (egyszerű esetben). És ezt elsősorban az értékelésével teszi...


Hát, ez a kifacsart gondolatmenet. Most mutass a fenti problémára egy megoldást a te - nyilván nem kifacsart - gondolatmeneteddel.


Tehát vevő fizet, eladó elküldi az árut, majd rögtön pozitívat ad, mert szerinted ez a dolga... A vevő ezután kitalálja, hogy nyomja a 42-es cipő, és visszaküldi a terméket. Meghiúsult az adásvétel, hogyan tükrözze ezt az értékelés?


Mondasz erre valamit, amivel megvéded az álláspontodat, vagy egy ilyen egyszerű kihívásnak sem tud megfelelni az elméleted?


(Lássuk be, minél kitartóbban véded a védhetetlent, annál lehetetlenebb lesz a helyzeted, és további érvek hiányában el fogsz kezdeni személyeskedni, és nagyon mélyre viszed majd ezt a vitát...)

2015. máj. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
65%

Az is lehet, hogy simán elfelejtette, vagy nem foglalkozott vele, és miután látta, hogy te értékelted, akkor jutott eszébe, nem?

Én is venni szoktam, de elég ritkán értékelek, csak miután már többször kaptam emlékeztetőt.

2015. máj. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
65%

Ja, és felmerült bennem egy kérdés.. 69%-os, és kérdező!


Mégis a vevőnek milyen indoka lenne, hogy ne értékeljen, ha elégedett a termékkel? Mert most, hogy emlegetted ezt a bosszúnegatív dolgot, csak most jut eszembe, hogy azért nem akarhat a vevő először értékelni, mert negatívot szándékozik adni, és FÉL(!!!) A BOSSZÚNEGATÍVTÓL! Ugye, csak erről van szó?

2015. máj. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
10%

""az ő igénye ki van elégítve. Teljesen mindegy hogy a vásárlo elégedett-e!" "


Te ki vagy?

Csak hogy tudjam, kitől nem fogok soha semmit venni.

2015. máj. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
11%
Úgy látszik, páran nem elég érettek arra, hogy online vásároljanak, mint a kedves kérdező is.
2015. máj. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

69-es elakadt, agyal a válaszon, szerintem megfogtam.. :) Lepontozni már volt ideje, válaszolni még nem. :D A bosszúlepontozó.. :)


Hagyjuk is, valóban éretlen még szegény.. :)

2015. máj. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Éretlen és személyeskedő inkább te vagy. És kösz, nem vagyok a barátod. Valamint nem szoktam pontozni. Tudod elég sokan olvassák az oldalt rajtunk kívül is, meglepő ugye? :-)


Cipő... Ha magánszemély vagy akkor nem vagy köteles visszavenni. Te dolgod ha mégis. Amúgy azt hol írtam, hogy nem lehet megvárni amig mondjuk ír egy emailt a vevő, hogy jó a cipő? Már persze ha valaki ilyen extra szolgáltatást akar nyújtani és így a vatera jutalék miatt ez valóban érdekes lehet. Hozzáteszem a legtöbb magán eladó elküld a fenébe ilyen kérésekkel. Persze tudom akik most itt irogatnak mind kivételek... :D


Az is vicces volt hogy valaki nem vásárolna tőlem. Fogalmam sincs ezt mi alapján? Mert nekem eladoként fontos a vevő? Mert próbálok a kedvében járni és minél előbb pozitívan értékelni? Igazad van, jobb is olyantol vásárolni, aki bosszunegativra akar esélyt hagyni magának.

2015. máj. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Blablablablabla, tehát nincs megoldásod, csak nagy volt a szád. OK, köszönöm, meglepetés nem ért, további szép estét, barátom!
2015. máj. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Mert próbálok a kedvében járni és minél előbb pozitívan értékelni?"


KAMU. Küldd át a vatera felhasználónevedet, megnézem hányszor értékeltél eladóként pozitívan előre!

2015. máj. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!