Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkanélküliről elmehetek...

Munkanélküliről elmehetek táppénzre?

Figyelt kérdés
Lassan letelik a gyes, és nem biztos, hogy visszavesznek a munkahelyemre. Kistesót szeretnénk és veszélyeztetett terhes lennék.
2008. aug. 29. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mehetsz el táppénzre!
2008. aug. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Táppénzre akkor vesz fel az orvos ha keresőképtelen vagy: vagyis beteg vagy, vagy terhes vagy, stb. De nem ez a lényeg, hanem, hogy KERESŐKÉPTELEN, vagyis nem dolgozhatsz az adott állapotodban. Na most ha munkanélküli vagy, akkor eleve nem mehetsz táppénzre, mert nincs munkád amit nem végezhetsz és ahonnan betegállományba kell menned az állaopotod miatt.

Tehát akkor mehetnél el úlra táppénzre, ha munkába állnál, és onnan a munkahelyedről mennél el. Munkanélküli alatt pedig nyilván nem.

2008. aug. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így gondoltam, de nem voltam biztos benne.
2008. aug. 30. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!