Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem olyan tippeket...

Ramcsi5 kérdése:

Tudnátok nekem olyan tippeket adni, amivel tudnék spórolni? 15L

Figyelt kérdés
Hetente kapok 250,- zsebpénzt és ha a főtantárgyakból ötöst szerzek, azért kapok egy 200-t. Bármi ötlet érdekel!!!

#megtakarítás #spórolás #spórolási ötletek
2015. máj. 20. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Amit 250 forintból veszel hetente, az valószínűleg szükségtelen. Mivel ennyiből csak valami lényegtelen apróság lehet, üdítő vagy pélsütemény. De ugye ezek nélkül amúgy is meglehetsz. Amit mondani akarok: nem költöd el a zsebpénzedet. Ennyi a titka. Nem olyan nagy lemondás.
2015. máj. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem költöd el. Gondolom marha bonyolult volt, 15 évesen meg minden létszükségletű dolgot nyilván megvesznek neked, ha ennyi aprót kapsz csak.
2015. máj. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez kemény, ennyire kevés zsebpénzzel. Ennél még én is többet kaptam 2002-ben...


Szóval először is kérj több zsebpénzt, mert ebben a korban ez nevetséges, legalább heti 2000 lenne a reális.


Másrészt az aranyszabály, amit a legtöbb felnőtt sem tart be, pedig mindig hasznos: minden bevételednek a 10%-át rögtön félreteszed, és elfelejted. Ha elér a megtakarítás 100E forintot, akkor be is fekteted (bankban, biztosítónál, alapkezelőnél, brókercégnél...).


És lassan dolgozni is kezdhetsz! Egy diákszövetkezetben 16 év fölött már mindenkinek találnak munkát! Talán már most is. Arra is ezt a 10% minimumot mindenképp érdemes betartani.

2015. máj. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2015. szept. 3. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!