Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vatera - személyes átvétel -...

Vatera - személyes átvétel - miért van ennyi rugalmatlan ember?

Figyelt kérdés

Rokonom naponta vonattal jár a fővárosba dolgozni, így kora reggel, vagy délután, munkából a vonat felé igyekezve tudja átvenni a vaterán megnyert termékeket helyettem.

DIREKT akkor jelölöm és igénylem a személyes átvételt, ha sem a rokonomnak, sem magának az eladónak nem kell több kerületnyit, vagy több metrómegállónyit utaznia, mivel értelem szerűen senki sem időmilliomos.

Most volt szerencsém 1 olyan eladóhoz, aki ugyanabban a kerületben lakik, ahol a rokonom dolgozik, szépen kértem, hogy legyen kedves a 2, hozzá közel lévő BÁRMELYIK gyalog maximum 10 percre lévő metrómegállóhoz elvinni a megnyert termékeket, mert a rokonomnak ez pont útba esik és el kell érnie a vonatot, mert ha mire elgyalogol (+megtalálja) az eladó lakását, és még onnan visszagyalogol a metróig, valószínű nem éri el a vonatot.

Erre előállt azzal, hogy naponta több 10-en mennek a lakására a megnyert termékekért, nem viszi sehová. Írtam neki, hogyha a rokonom IS budapesti lakos lenne, eszembe sem jutna ilyet kérni, de mivel vidéki és óránként van vonata, plusz hazafelé kb. 1.5 óra az út, legyen már benne ennyi gerinc, hogy kiviszi neki a metrómegállóhoz a megnyert terméket. Hozzáteszem, NEM 1 ft-os termékről van szó és a posta +1000 ft biztos lenne. Láthatja, hogy több 100 + értékelésem van, nem vagyok link vevő.

Aki ennyire rugalmatlan, minek írja ki, hogy személyes átvétel megoldható?

Tegnap néztem csak utána az értékeléseinek és szépen kapott már negatívat ugyanez miatt, hogy maguk, a pesti lakos nyertesek nem tudták vele megoldani a személyes találkozót normálisan a rugalmatlansága miatt.



2015. máj. 22. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az eladónak van igaza. A személyes átvétel nem azt jelenti, hogy ő vállalja, hogy majd mászkál fel-alá a városban a cuccoddal. Ha te nem tudod megoldani, hogy átvedd tőle, akkor az nem az ő hibája.
2015. máj. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Egyértelműen az eladónak van igaza. A személyes átvétel azt jelenti, hogy ő megadja a címet, ahol a VEVŐ személyesen átveheti. Nem azt, hogy majd ő bóklászik a városban, hurcibálja neked a szajrét.

Főleg azért, mert iszonyú sok a link vevő, elviszed neki (legyen csak 10 perc oda és 10 vissaz, az ugye 20 perc...) a metróhoz a cuccot, ott aztán vársz rá 15 percet, mert "jajj bocsi lekéstem a buszt", hivogatsd te saját költségen, hogy hol az anyjába van már aztán a végé jó esetben eljön rossz esetben nem. Ha eljött akkor 20-40 perced ment el rá, ha nem jött el akkor ki tudja mennyi... Én teljesen megértem, aki belefut heti 2 ilyen link alakba azt nem érdekli, hogy te nem vagy link.


Én nem is vagyok nagy vaterás, jó, ha évi 4-5 apróságot eladok a neten, de az a tapasztalatom, hogy minimum a vevők fele olyan link, ahogy leírtam. Aki sok cuccot árul annak ezzel akár heti sok-sok órája is elmehet.


Ezért feketét adni meg simán ostobaság. A vevő dolga az átvétel, oldja meg!

2015. máj. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Az meg, hogy mennyibe kerül a posta neki tök mindegy, mivel te fizeted...
2015. máj. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Az eladónak igaza van. Nyilván kell köztes megoldást is találni és mind a két félnek rugalmasnak lennie, de ebből következik, hogy a rokonod is lehetne annyira rugalmas, hogy ha már (te) vállalta(d) az átvételt, akkor az eladó kéréséhez igazodik. Az már más kérdés, hogy az eladó mennyire rugalmas ebből a szempontból.

Az 1 Ft-os termékeknél abszolút nem kérhető, hogy az eladó járkáljon a vevő elé, de most ebben a történetben ugye nem ilyen aukcióról volt szó.


Én is gyakran látogatom az adott oldalt, leginkább 1Ft-os aukciókat nézek, ha valami nagyon kell, akkor fix áron megveszem (már ha fel van tüntetve a villámár).

Villámár esetén ragaszkodom ahhoz, hogy az eladó rugalmas legyen, hogy ne kelljen pl. 15. kerületből átmásznom a 23. kerületbe, hanem a kettő között vhol találkozzunk félúton.

Nyilván, ha 1ft-ért nyerem meg a terméket, akkor egyértelmű, hogy én sétálok házhoz vagy a kijelölt helyre, ahol átadja.


Amitől én spec. falra mászom:

- Megnyerem a terméket, küldöm az e-amilt 24 órán belül, hogy hol és mikor "randizunk", majd küld koordinátákat vagy pl. közli, hogy "Duna Pláza". És, akkor itt egyébként találd meg az eladót, úgy hogy legtöbbször a megadott telefonszámon senki nem kapcsolható, vagy hiába hívod senki nem óhajt vele beszélgetni a vonal túloldalán.


- Egyszerűen sokan nem ismerik a hétvégét.

Oké, nekem is van családom. Én is dolgozom reggel 8-du.4-.ig. Viszont, előfordul, hogy az adott termékre van 3-5 nap átvételi időm és szerdától péntekig baromira nem tudok elszabadulni, mert éppen vannak fontosabb dolgaim is (gyerekeim előadása - időszakosan -, orvos, stb.).


- A rugalmatlanság másik fele:

A terméket napközben áttudom venni 9-17 óráig adott helyen. Semmikor máskor.


- És, a személyes kedvencem, ami mostanság "elszaporodott a teszveszen/vateran:

Írsz e-mailt, hogy mikor és hol?! Majd közli, hogy neki mindegy, bármikor jöhetek.

KJb. 10 levélváltás után sikerül egy időpontot kibarkochbázni az eladóval, majd nem adja meg a címet, ahová egyébként menj.

Helyette megadja a telefonszámát, hogy csörögjél rá aznap.

Na, most nekem pl. baromira nem mindegy, hogy pl. a 4. kerületből merre kell elindulnom ahhoz, hogy az eladótól átvegyem a megnyert terméket (teljesen mindegy milyen áron).


Ezeket kikerülve, inkább a licitálás/leütés előtt már egyből írok az aukció alatt egy belső üzenetet, megtudván, hogy "barátunk" mennyire rugalmas és milyen feltételekkel játszik.

2015. máj. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Van két kicsi gyerekem. 16 hónapos és 4 éves. Nem vagyok nagyon mobilos, ezért a leírásban mindig beleirom, hogy személyes átvétel a lakcímemen lehetséges. Ennek tudatában mindenki el tudja dönteni, hogy megfelel e neki vagy sem.
2015. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, mindenkinek adtam 1 zöldet, mert ugyan nem mindenben értek egyet azzal, amit leírtatok, de legalább normális stílusban közöltétek az ellenvéleményeiteket! :)

Jómagam is adok el, de csak helyben, és nem vaterán. A kisgyerekes Anyukáknak pl. előre fel is szoktam ajánlani, hogy pl. X nap múlva ekkor és akkor a közelben lesz dolgom, ha szeretné, akkor meg tudja nézni / át tudja venni a terméket ott, ha a lakcímemre neki problémás eljutnia.

Mellesleg... nem mindenkinek adnám ki szívesen, hogy hol lakom, szerintem a vatera ebből a szempontból picit neccesebb, mint mondjuk egy helybéli adok-veszek facebook csoport, mert ott meg tudod "nézni" a vevődet és nagyjából el tudod dönteni, mi legyen.

2015. máj. 27. 13:52
 7/9 A kérdező kommentje:

4. válaszolónak üzenem: a kedves eladó 2 metrómegállótól ugyanannyira lakik, amit érint a rokonom vonathoz igyekezve, az is bőven jó lett volna, hogyha valahol félúton találkoznak az ő lakhelye és a metrómegálló közt. Továbbra is úgy gondolom, hogy ennyi lehetett volna benne.

Az pedig személyes tapasztalat, hogy jómagam jobban el tudom adni (sokszor pont ezért alku nélkül is) a dolgaimat, ha valahogy sikerül megoldani a személyes átvételt.

Példának okáért nagyon jó áron, alku nélkül sikerült eladnom 1 régi dolgot (amire 1 év alatt 2 érdeklődőm volt csak) úgy, hogy a vevőmmel megbeszéltük, hogy x városban tudunk találkozni, ami mindkettőnknek 40-40 km-re van a lakhelyétől, de csak 2 hónap múlva, mert nekünk pont akkor lesz arra dolgunk. Értelem szerűen egyébként nem autóztuk volna el csak az adásvétel miatt.

2015. máj. 27. 13:58
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, neked is és az eladónak is lehet elvárása az átadás helyével kapcsolatban.

A kérdés az, hogy a mi volt a termék adatlapján az ehhez kapcsolódó fülnél megadva? Az, hogy csak a lakásán veheted át? Az, hogy egy bizonyos kerületben? (Ebben az esetben - habár szerintem neked kellene érte menni - te is elállhatsz a vételtől, ha abban a kerületben máshol - pl egy metrómegállónál - jó lenne neked, de neki csak a lakásán).


Én minden terméklapra kiírom, hogy melyik kerületben egy milyen helyen lévő üzletben vehetik át bármely nap 9-19 között az adásvétel után mennyi nappal meddig. Így nincs vita.


Ellenben ha te nem akarsz lakcímre menni, csak metrómegállónál találkozni, akkor érdemes vétel előtt kérdezned.


Az alapkérdésre, hogy miért rugalmatlanok több válasz is lehet. Pl lehet, hogy elfoglaltak. Lehet, hogy naponta 50 terméket ad el (ugye nem lehet ott 50 különböző helyen naponta...). Lehet, hogy napközben dolgozik, de a beteg édesanyja otthon át tudja adni a terméket. Nem tudhatod. De ha neked fontos, hogy ott legyen ahol szeretnéd, akkor kérdezz.

2015. jún. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%

A rugalmatlanságot én is megértem. Az eladó döntése.

Az már szerintem is probléma, hogy ha igy dönt akkor ezt nem írja ki az adatlapjára.

Mert ha valaki kiírja hogy csak lakáson való átvétel lehetséges, onnantól kezdve nincs helye panasznak.

Ha ez a speciális igény nem szerepel akkor jogos a felháborodásod, más kérdés h ennek mi lesz a következménye.

Te annyit tehetsz h előtte megkérdezed tőle h ilyen átvétel lehetséges e s csak akkor licitálsz ha igen.

2015. jún. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!