Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért zárkóznak el bizonyos...

Miért zárkóznak el bizonyos vaterás eladók teljesen a személyes átvételtől? Kifejtés a kérdés alatt.

Figyelt kérdés

Nem egyszer futottam már bele olyan eladóba, aki ugyanabban a városban, vagy a közelben hirdetett és indok nélkül rávágta, hogy csak postázik.

Annyira idegesít, nem értem az ilyeneket! A legutóbbi, akitől vettem valamit, sok pozitív értékelése van, tehát nem csaló. S mégis ki kell fizetnem a rohadt 1000 ft-ot a postára, hogy egy városon belül keringjen a csomag ahelyett, hogy személyesen átvehetném. Egyedi, szép dologról van szó, amit máshol csak sokára, vagy drágábban kapnék meg. Ha az eladó annyira tart az 'idegenektől', én még abba is belementem volna, hogy ne házig menjek a termékért, hanem pl. valamelyik bolt előtt találkozzunk.



2015. jan. 10. 20:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
Lehet neki így hivatalos a dolog, a postán van róla papír. Amúgy tényleg ostobaság, de lehet fél mert rossz tapasztalatai vannak.
2015. jan. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy tényleg ez van a háttérben, mert a vaterás neve mögött valamilyen cég áll. De akkor is fura, hogy egy cégnek csak így lehetne elintézni az adásvételt? :/

Rossz tapasztalataim nekem is vannak, de meg lehet nézni az én értékeléseimet, amiből azért lehet gyanítani, hogy megbízhat-e bennem. Nekem is a termék után az eladó értékelései az elsők, amiket megnézek.

2015. jan. 10. 21:01
 3/17 anonim ***** válasza:
60%

Esetleg attól tartanak. hogy a vevő meggondolja magát, mert sokan úgy tudják, hogy személyes átvételnél a vevő visszamondhatja az üzletet, negatív veszélye nélkül.


Másrészt én sem szeretnék órákig várni valakire, akár otthon, akár egy bolt előtt!

2015. jan. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
Lehet hogy fél
2015. jan. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Érthető, de megvettem fix áron két termékét, tehát vaterán van 'nyoma', ha átverem, megváratom, nyugodt szívvel adhat 2 negatívat, plusz a másik aukciója már lejárt és kértem, hogy hosszabbítsa meg, hogy licitálhassak rá. S mint írtam, utánam tud nézni, milyen értékeléseim vannak.

Kisregényben leírtam neki utána e-mailben, mekkora segítség lenne nekem, ha átvehetném, mert pont ugyanabban a városban vagyunk, ahelyett, hogy kifizetnék 1000 ft-ot a postára. Sőt, még azt is felajánlottam, hogy pár 100 ft-tal többet adok a 2 termékért, ha átvehetem személyesen, így mindketten jobban jártunk volna.


1 mondatot írt válaszként, hogy nincs személyes átvétel. :/

Ha nem lettek volna ilyen különleges termékei, eszem ágában sincs megvenni. Nem egyszer ezért álltam el a vásárlástól, mert a pár utcával odébb hirdető nem akarta személyesen átadni a terméket.

2015. jan. 11. 10:17
 6/17 anonim ***** válasza:
42%

Ha meg annyira kell a terméke, ne sajnáld rá a plusz 1000ft-ot!

Én is futottam már össze ilyen tudálékos vevővel!

Részemről ennyi...

2015. jan. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Szia!


Persze, kifizettem ettől függetlenül a postaköltséget, mert gyönyörű, egyedi darabot hirdetett, csak az okára szeretnék végre rájönni, hogy ne kezdjek el mindig háborogni, ha egy velem egy városban lakó kijelenti, hogy ő bizony csak postázik. :)

2015. jan. 11. 14:55
 8/17 anonim ***** válasza:
27%
Lehet megunta a sok problémás vevőt... Tapasztalatból mondom, hogy sokkal egyszerűbb összegyűjteni a rendeléseket és feladni postán, mint egyenként egyeztetni a vevőkkel.
2015. jan. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8. válaszolónak: és így is ugyanúgy veszik a termékeidet? Mert nekem nagyon sok ismerősöm csak helyben keresgél dolgokat, mert vagy nem bízik a postában, vagy sokallja a postaköltséget.
2015. jan. 12. 10:11
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én anno míg vateráztam vállaltam személyes átvételt is, csak meg tudom érteni, pláne aki nagyobb forgalmat bonyolít, hogy nem vállalja.


Annak nem gond, aki amúgy is otthon ülne egész nap, de aki mással is foglalkozik, vagy sokszor el kell mennie otthonról, annak problémás lehet napi szintem vevőkkel találkozni, akár otthon, akár megbeszélt helyen.


Sokan késnek, pontatlanok, ők se tudják mikor érnek ide, majd hívnak előtte stb. Aztán ha egy 30 perces késést nem tudtam megvárni, mert más elfoglaltságom volt, akkor meg én voltam a rugalmatlan.

Én ezeket tapasztaltam.

2015. jan. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!