Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Végrehajtást hogy lehet...

Végrehajtást hogy lehet "kikerülni"?

Figyelt kérdés

Apámnak van 700 ezer Ft tartozása a bank felé, a NAV felé pedig egyéni vállalkozóként évek alatt több millió tartozást halmozott fel.


A NAV állítólag elévül egy idő után, mivel ők nem hajtják végre, mert nekik többe kerül a végrehajtási költség, mint amit általában be tudnak hajtani.


A bank viszont állítólag végrehajtja.


A lakásban csak ő lakik, de az az én nevemen van szerencsére, az ingóságokról viszont nincs papír, hogy kinek a nevén lennének, úgyhogy gondolom a műszaki cikkeket (régi hűtőt, régi tv-t, talán régi használt bútorokat is) elvinnék.


Ő ezt nyilván nem akarja, én javasoltam hogy írjunk egy nyilatkozatot amiben felsoroljuk hogy mi az én tulajdonom és akkor azt nem vihetik el. Két tanúval, stb.


Azt mondja, hogy ez biztos nem segít, és inkább fizessek be havonta neki 20ezer Ft-ot, hogy legalább a tartozás ne nőjön (18ezerrel nő havonta).


Igen ám, de így életem végéig fizethetném ezt a pénzt, és sose lenne vége. Ezt meg én nem akarom.


Felmerült alternatív lehetőségként, hogy eladjuk a lakást (amúgy is el akartuk volna adni), ő átköltözik abba. Az a lakás is az ő nevén lenne.


Azt mondja, hogy ott is jönnének a végrehajtók, onnan is elvinnének mindent.


Szerintem pedig jogilag meg lehetne oldani, hogy ha jönnek is, ne vihessenek el semmit.


Ha írnánk egy szívességi ingatlanhasználati vagy egy albérleti szerződést, amiben leltárként felsorolnánk azokat az ingóságokat, amiket a mostani lakásból áthoztunk, a végrehajtók meg lennének lőve, nem vihetnének el semmit.


Vagy ez nem ilyen egyszerű?


Egyáltalán hogy működik egy ilyen végrehajtás, egyszer kijönnek és elviszik amit lehet, vagy kéthetente benéznek, hogy van-e valami új cucc, amit elvihetnének?


Mit tehetnék, mit tennétek ilyen helyzetben?


Sajnos arra nincs pénzem, hogy az ő tartozását kifizessem...



#bank #tartozás #végrehajtó #végrehajtás #szívességi ingatlanhasználati szerződés
2015. máj. 24. 14:11
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Hogyhogy leverik rajta? A lakás az én nevemen van, rajtam vernék le?

Neki nincs a nevén semmi.


Illetve két irányban is van tartozása: a NAV és a bank felé. (3 és fél millió illetve 700ezer)

2015. máj. 24. 15:26
 12/13 anonim ***** válasza:

nyugodj meg, a NAV (sem) enged el semmiféle tartozást, hiszen már évek óta mindössze annyi a dolguk, hogy küldjenek egy értesítést és felszámolják a kamatokat. Az értesítést még csak át sem kell vennie az adósnak, elég ha kiküldték...


Jelen pillanatban egyetlen alternatíva, ha a papa nevén nincs és nem is lesz semmi. Ha majd nyugdíjba vonul akkor a nyugdíjából vonogatnak törlesztőt - ha munkába állna valahol szintén. És ennyi.


Ha valaha tulajdona lenne azon azonnal megindul a végrehajtás.


A haszonélvezetnek hiába van bármilyen elméleti értéke, a te ingatlanod a NAV nem árvezerheti el más tartozása miatt, az öreg meg nem tud fizetni, tehát cseverből vederbe.

2015. máj. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Akkor verheti le a NAV, ha eladod a lakást. akkor a vételárból a haszonélvezeti jog ellenértéke őt illeti meg, tehát ebből ki kéne fizetnie a NAV-ot.
2015. máj. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!