Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy van normáli...

Miért van az, hogy van normális bejelentett munkám és mégis küldik a szociálist?

Figyelt kérdés
Szóltunk is a munkaügyiseknek telefonon,a főnök is ennek ellenére mégis küldik a szocit...ez helyes?
2015. jún. 1. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen szociálist?

Amúgy szerintem nem is telefonon kell ilyet lemondani, hanem írásban.

2015. jún. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sztem telefonon is elég ha bemondom hogy találtam munkát!Még a főnököm is felhívta őket hogy be vagyunk jelentve... na m1
2015. jún. 1. 19:00
 3/5 anonim ***** válasza:
nem, szólj nekik és utald vissza!
2015. jún. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
telefonon nem elég, soha nem is volt az. Írásos formában kell lemondani minden ellátást!
2015. jún. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

Én munkanélküli voltam, foglalkoztatást helyettesítő támogatást kaptam anno. Amikor felvettek dolgozni, akkor írnom kellett egy nyilatkozatot, hogy mivel bejelentett munkám lett, így lemondom az FHT-t, plusz a Munkaügyi Központhoz be kellett vinnem a munkaszerződésem fénymásolatát és az alapján kivettek a rendszerből.

Nyilván, ha lemondtad volna írásban, akkor nem küldték volna az ellátást, hanem megszüntették volna, amiről kaptál volna egy határozatot, nem gondolod?

Amúgy meg remélhetőleg el nem költötted, ugyanis onnantól fogva nem vagy rá jogosult, hogy van munkahelyed, így amit kaptál, azt vissza kell fizetned!

2015. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!