Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen érzés csak enni a...

Milyen érzés csak enni a fizetésből?

Figyelt kérdés
tehát semmire sincs pénzed...csak rezsi meg kaja.
2015. jún. 8. 11:28
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:

nem hiszem hogy szidtam a szakmunkásokat.


A melós pedig azt átlagember. Aki kiszolgál a boltban, meg takarítja utánad a mocskot...


Nem értem hogy jött ide a blogom, félelmetes hogy felismertek megint.

2015. jún. 8. 13:28
 12/60 anonim ***** válasza:
91%
Akárhogy számolom, ezek egyike sem termeli ki a bérét fél óra alatt, 4óra alatt már esetleg, de azzal ugye tisztában vagy, hogy a munkáltatónak a téged érintő költségei kb. a béred kétszerese, tehát minimum ennek megfelelő összeget kell kitermelned napi 8 óra alatt.
2015. jún. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 A kérdező kommentje:

"Akárhogy számolom, ezek egyike sem termeli ki a bérét fél óra alatt, 4óra alatt már esetleg, de azzal ugye tisztában vagy, hogy a munkáltatónak a téged érintő költségei kb. a béred kétszerese, tehát minimum ennek megfelelő összeget kell kitermelned napi 8 óra alatt."


Egy mekiben dolgoztam eddig bruttó 1349 euróért. Be ne meséld nekem hogy nem termeltem ki naponta a 70 eurós bérköltségem! Esetleg 80 euró, felsőhangon. Mikor 12 esével gyártottam a sajtburgereket mint az állat mindig.


Rengeteg profitot hoztam a papának.

2015. jún. 8. 13:35
 14/60 A kérdező kommentje:
Azt meg főleg ne mesélje be senki hogy pl a budapesti mekisfiú nem termeli ki a bérét! Azt a 400 eurós bérköltséget összesen...vicc...mikor a magyar mekikben a nyugati mekis árak 70-80%a van.
2015. jún. 8. 13:46
 15/60 anonim ***** válasza:
88%
Miért haragszol ennyire azokra, akik megtervezik a mekis hamburgersütő gépet, a mekis informatikai rendszert, a fotocellás ajtót stb.? Mert úgy látom mindenkit utálsz aki nem kétkezi munkát végez, hanem mondjuk tervez, alkot, kitalál.
2015. jún. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
te aak aut hisze, hogy az 1 euros burgervől csaka te béred kell kigazdálkodni?!
2015. jún. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 A kérdező kommentje:

Nem haragszom rájuk. A rendszerre haragszom hogy a melós a létminimum alatt van tartva. Nyugati országokban egy picivel felette, de ott se túl rózsás a helyzetük...a szolgáltatásokra ugyanúgy nincs pénzük.


Szerintem ez totál igazságtalan. Hogy húzzák az igát aztán nincsen belőle della. Keleten még megélhetés sincs belőle...brutális...


Vagy szerintetek normális hogy pl a budapesti mekisfiú 70 rongyért mustározza a zsemléket, miközben egy szoba is 50 ezer rezsivel?

2015. jún. 8. 13:55
 18/60 anonim ***** válasza:
94%
Látom el se olvastad, amit írtam. A napi bérköltséged inkább 100-130 EUR környékére esik, 70-től nagyon messze van. Ezen felül meg ugye kell maradnia további bevételeknek is, a helyet is fenn kell tartani, a takarítónak is fizetni kell, ráadásul egy kis profitot is kell termelni, különben bezár a hely. Azért gondolod, hogy ez ennyire egyszerű, mert még soha nem vezettél vállalkozást. Persze, a mekiben így is alul vannak fizetve a dolgozók, de nem csak mekiből áll a világ.
2015. jún. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
92%

Mennyit kapjon a mekis fiú? 200ezret?

Az árakat a kereslet-kínálat határozza meg.

Ha valamiből nagy a kínálat, az olcsó, mert sokan keresik. Ha valamiből kicsi a kínálat, az drága, mert kevesen keresik. Ilyen egyszerű. Egy mekis fiú munkáját az utcáról bejövő ember is eltudja végezni, ha kirúgják, 800-an jelentkeznek a helyére. Egy hídépítő mérnök viszont már nincs minden bokorban, ezért a fizetési is 10x annyi mint a mekis fiúnak. Igen komoly nehézség találni egy jó szakembert. Értelmesebben nem tudom leírni...

Nyilván, az lenne a jó, ha mondjuk az arányok megmaradnának, és a mekis fiú 200ezret keresne, de akkor a mérnök is 10x annyit. Viszont amíg vannak emberek akik akár 20ezerért is elmennének dolgozni, addig ez ilyen lesz. Na de akkor ott van az a dolog, hogy ha nem menne el senki dolgozni 70ezerért, akkor bevándorlókkal végeztetnék el ugyanazt a munkát 70ezerért... Tehát ebben a tekintetben mi csesztük el, mert mindent elvállalunk, szarért-húgyért, és ezt szokták meg a cégek.

2015. jún. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
94%

"Vagy szerintetek normális hogy pl a budapesti mekisfiú 70 rongyért mustározza a zsemléket, miközben egy szoba is 50 ezer rezsivel?"


Nem, nem normális, de mekiben általában diákok dolgoznak, közülük is azok, akiknek nincs nyelvtudásuk és máshoz nem értenek, hogy legyen egy kis pénzük. Ha a mekiből jön a teljes havi bevételed, akkor elbasztál valamit. Feltételezem, hogy 20 év fölött vagy, ha ezidő alatt nem tettél semmit azért, hogy ne egy olyan helyen kelljen robotolnod, ahol csak jóindulatból nem cserélnek le egy gépre, aminek ötödannyiba kerül az üzemeltetése, mint a béred, azt csak magadnak köszönheted.

2015. jún. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!