Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen érzés csak enni a...

Milyen érzés csak enni a fizetésből?

Figyelt kérdés
tehát semmire sincs pénzed...csak rezsi meg kaja.
2015. jún. 8. 11:28
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:

Ha bemész a boltba, és ki van írva, hogy a kenyér 280/kg, megveszed, vagy azt mondod a boltosnak, hogy "jaj, hát elment érte reggel, kirakta, legyen már 390 jó? adok annyit".

A vállalkozások nem jótékonysági szervezetek, annyi pénzt adnak amennyiért elvégzi akár 1 ember is a munkát. Ha holnap én meghirdetek egy állást, hogy sittet kell pakolni, 300Ft/óráért és jelentkezik rá 20 ember, akkor minek adjak nekik 800Ft-ot óránként?

2015. jún. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 A kérdező kommentje:
Hát igen...minek is adnál tisztességes bért a melósoknak...csak amennyit muszáj..ha én vállalkozó fiú lennék kapnának a melósaim is tisztességes bért. Legalább hogy meg tudjanak élni..ha nem tudnék adni akkor meg lehúznám a rolót inkább.
2015. jún. 8. 14:35
 33/60 anonim ***** válasza:
94%

3. vagyok


Ha nem trollkodsz, akkor el sem tudom képzelni, hogy maradtál eddig életben. Konkrétan semmihez nem értesz, csak hambit dobsz össze, amit egy kicsit is életrevalóbb óvodás is képes megcsinálni. Ennek ellenére elvárod, hogy annyit keres mint egy mérnök, jogász, vezérigazgató stb, akiknek diplomája van, legalább 2 nyelven beszélnek és olyan dologhoz értenek profi szinten, amihez nagyon kevesek. Miért nem fogod fel, hogy TE semmit nem érsz a piacon, mivel semmihez nem értesz.

Mindenkinek ott van a lehetőség, hogy tanuljon és sikeres legyen az életben, csak tanulni kellene.

2015. jún. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
Nem érted ugye? A vállalkozó is pénzből él, és őt is a kereslet-kínálat mozgatja. Te miért nem adsz a péknek több pénzt a kenyérért?
2015. jún. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 A kérdező kommentje:
Nem várok el mérnök fizetést. Olyan fizetést várok el amiből megélni is meg lehet. Ez olyan nagy elvárás lenne? Minek dolgozok akkor ha megélni se lehet belőle? A meló csak hobbi vagy mi?
2015. jún. 8. 14:42
 36/60 anonim ***** válasza:
Mekkora az a fizetés? Valaki 70-ből is megél, valaki 600ezerből sem.
2015. jún. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:

Csakhogy ha te vállalkozó lennél, akkor nem írogatnád itt a baromságokat, mert gyorsan rádöbbennél, hogy nem úgy működnek a dolgok, ahogy elképzeled.


A mekinek 13,6%-os negyedéves profitja van, ennek könnyen utánanézhetsz. Ha napi 15k-val számolunk, 19%-os áfa mellett, 2k bérköltséggel, ezeket kivonva marad 8k alapanyagra, bérleti díjra, rezsire, egyebekre. Szerintem nem elképzelhetetlen, hogy a nap végére (-1000) - 1000 EUR közé esik a mérleg.

2015. jún. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
Egyébként senki sem kényszerít, hogy a mekiben dolgozz.
2015. jún. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 A kérdező kommentje:

" mekinek 13,6%-os negyedéves profitja van, ennek könnyen utánanézhetsz. Ha napi 15k-val számolunk, 19%-os áfa mellett, 2k bérköltséggel, ezeket kivonva marad 8k alapanyagra, bérleti díjra, rezsire, egyebekre. Szerintem nem elképzelhetetlen, hogy a nap végére (-1000) - 1000 EUR közé esik a mérleg."


Na ezt meg hogy számoltad ki? Szóval veszteséges a bolt? A papa ránkfizet? De jó nekünk!

2015. jún. 8. 14:59
 40/60 anonim ***** válasza:
Nem, a 13,6%-os profit margin-t beleszámoltam. Nem vagyok könyvelő, de
2015. jún. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!