Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 600 ezer Ft megtakaritas...

600 ezer Ft megtakaritas milyennek szamit egy atlag magyar csalad eseteben?

Figyelt kérdés
Sajat haz nincs, igaz hitel sem (alberlet), tartozas nincs.
2015. jún. 14. 20:58
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem örülhettek, hogy egyáltalán van valami. Sokan hónapról hónapra élnek, sőt, rengeteg családnak az utolsó hét a fizetés előtt már maga a pokol.
2015. jún. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
73%

Félretenni egy dolog, de ahhoz néha hozzá is kell nyúlni. Új számítógép, fotóscucc, 2 motor a hozzájuk szükséges évi sokszázezer forintnyi költséggel (közel sem túráztunk annyit, amennyit szerettünk volna, de költségben elég volt ez is s azért már mentünk ideoda, közelebbi helyekre)... Nekünk ilyenekre ment a megtakarításból, pedig nem pár tízezret tettünk félre havonta...

Nem lehet mindig csak félretenni és extra takarékosan élni... Illetve lehet, de az nem élet.

2015. jún. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
91%
kevés, de jobb, mint a semmi
2015. jún. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
76%

Az átlaghoz képest jónak számít mert szerintem a többségnek több milliós hitel tartozása van, esetleg még magánszemélyeknek is tartoznak. Már az hogy ti nem vagytok mínuszban, jól hangzik.

De persze nézőpont kérdése, hogy jó-e, mert attól is függ hogy mire kell elégnek lennie. Ha szeretnének mondjuk lakást, ebből max tanyát kapnátok, vagy hitelfelvételnél jól jöhet önerőnek.

Nekünk ennél picit van több, de azóta vagyunk pluszban csak, hogy külföldön élünk, legalább a tartozásainkat már letudtuk, de így sem merünk hazaköltözni, mert se lakásunk se autónk nincs. Ez meg ahhoz nagyon kevéske. Szóval mi még inkább gyűjtünk hozzá, nálunk a cél a család alapítás.

2015. jún. 15. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem keves. Magyarorszagon??
2015. jún. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem rossz pénz ez.Nekünk ettől jóval kevesebb van lerakva,de pl hozzá nyúlunk ,elmegyunk most is nyaralni ,az benne lesz ketszazba minumum.Sajat lakas van kocsi hitel,én örülök a 200 nak is ami le van rakva,illetve ami kell meg tudjuk venni.
2015. jún. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
49%
Ez szerintem max akkor lenne jó, ha pl. 2 év alatt raktátok volna össze vagy mindketten minimálbért visztek haza. Vagy iszonyatosan szórjátok a pénzt. kemény egy sornyi leírásból sok értelmeset nem lehet mondani.
2015. jún. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
39%

NAGYON SOKNAK SZÁMÍT!

Én marhára örülnék, ha ennyink lenne!!! Most jelenleg hónapról hónapra élünk, pedig nagyon szoros költségvetésünk van, minden forint alaposan be van osztva.

Volt ettől is nagyobb megtakarításunk, de ugye, amire az ember félretette, arra el is ment az elmúlt 5 évben(anyósom és apósom temetése iszonyú sokba volt, plusz a hagyatékolás, adózás, aztán munkanélküliek lettünk egyik pillanatról a másikra, hol egyszerre, hol felváltva)

Nemrég tudtam megint elkezdeni dolgozni, de még csak most kezdjük utólérni magunkat, a sok év nélkülözés miatt mindenünk elhasználódott, a ruhatárunk lerongyolódott, a házról nem is beszélve.

Ami kis pluszunk volt/van, az mindig elment egy váratlan kiadásra: az autó sokat elvisz, de muszáj rá költeni, mert az a férjem munkaeszköze, ha nem lenne, nem tudna dolgozni.

Szinte sorra romlanak/romlottak el az elmúlt évben a háztartási cikkeink: hűtő, szivattyú, vízmelegítő, tűzhely....

Szóval sose marad semmi :(

Most is van pluszunk, de nyáron műszakiztatni kell az autót, cserélni is kell benne előtte valamit, mert nem fog így átmenni, min. 100 ezer forint odalesz. :( A mosógépünknek is nem sok van hátra, úgyhogy arra is félre kell tennünk.. :(

Ez a mai szomorú magyar valóság :(

2015. jún. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim válasza:
67%
600ezer megtakarítás csak bérből és fizetésből ott ahol gyerekek vannak? Lehetetlennek barátom,lehetetlennek!
2015. jún. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
49%

Kb a magyar emberek 75%-ának ennél kevesebb van.


Szerintem a szinte semmi kategória, ~2 hónapig húzhatjátok ki belőle visszafogottan, ha hirtelen nem lesz bevételetek (ugye mondtad, hogy albérletben éltek), de azért becsülendő, hogy legalább van valamennyi. Esetleges hirtelen kiadások kezelésére (pl elromlik a mosógép) is alkalmas.


Az a 75%, akinek ennél is kevesebb van (vagy épp semmi sincs, éli a fizetéstől-fizetésig játszmát) az nagyon-nagyon közel van a hajléktalan léthez.


Félretenni legtöbbeknek azért lehetne, csak sokaknak mások a preferenciáik. Itt is írták: fotóscucc, meg autó (!!). Egyéb úri huncutságok a drága telefon, a cigi / energiaital / kapucchino, stb. Szinte mindenki költ velemire, amit egyébként nem nagyon engedhet meg magának.


Ráadásul még többen vannak, akik nem is gondolják, hogy félre kellene tenni és mindig kicentizik az életet (családunkban az volt a divat, hogy 2 hónappal később fizetjük a számlákat, addig úgyse kapcsolják ki).

Lehet úgy is élni, csak költségesebb (mert amikor szükség van rá, akkor általában drágább a forrás (kölcsönkérni a havertól amit azután nem tudsz megadni és egy barátság bukta, vagy a banktól aki bizony kemény kamatra ad).

2015. jún. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!